windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Android Ciekawostki Samsung

Stylus dla każdego? Samsung chce spopularyzować S-Pen!

Samsung podczas wczorajszej prezentacji nowych, flagowych smartfonów z rodziny Galaxy S21 zrobił pierwszy krok ku temu, by stylus S-Pen nie był zarezerwowany wyłącznie dla serii Galaxy Note. Wsparcie dla niego uzyskał bowiem Samsung Galaxy S21 Ultra i niewykluczone, że nie jest to jedyny smartfon, który będzie mógł korzystać z tego niezwykle praktycznego rozwiązania od koncernu z Korei.

Więcej smartfonów skorzysta z S-Pen?

Stylus S-Pen to wygodne akcesorium ułatwiające obsługę smartfonów o sporych ekranach. Do tej pory jednak zarezerwowany był dla serii Galaxy Note. Owe urządzenia w obudowie miały wbudowany specjalny slot dedykowany przechowywaniu i ładowaniu rysika. W przypadku Galaxy S21 Ultra sprawa wygląda nieco inaczej. Wraz z S-Pen dostarczane będzie specjalne etui typu case, w które wpinać będziemy akcesorium. Mówi się już jednak, że nie będzie to jedyny sprzęt spoza linii Note, który uzyskał możliwość korzystania ze wspomnianego, autorskiego rozwiązania koncernu z Korei. Dedykowaną wersję S-Pen może bowiem otrzymać także nadchodząca, kolejna generacja modelu Galaxy Z Fold. Jestem tylko ciekaw, jak na „mizianie” takim akcesorium będzie reagował elastyczny ekran, który przecież jest do przesady delikatny i można go zarysować nawet przypadkowo paznokciem.

Wątpię natomiast, czy z S-Pen współpracować będą smartfony z rodzin Galaxy M, Galaxy F czy Galaxy A. Samsung z pewnością mimo wszystko będzie dążył do tego, by autorski stylus był akcesorium prestiżowym, dedykowanym sprzętowi z wyższej półki. Choć chciałbym się w swoich przewidywaniach mylić.

A czy dla Was S-Pen jest przydatny na co dzień?

Źródło: SamMobile

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS