windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Samsung

Taki będzie flagowy Exynos! Czy Samsung tym razem nas zaskoczy?

Już jutro oficjalnie poznamy najnowsze flagowce Samsunga z rodziny Galaxy S. Wiemy, że na większości rynków ich sercem będzie nowy, flagowy procesor koncernu z Korei – Exynos 2100. Czy i tym razem w kierunku autorskiego rozwiązania giganta wyleje się fala hejtu? A może tym razem czeka nas pozytywne zaskoczenie?

Exynos 2100 zapowiada się obiecująco!

Nowy procesor Samsunga ma oferować znacząco poprawione charakterystyki względem niesławnego poprzednika. Jego głównym konkurentem będzie natomiast Snapdragon 888 od Qualcomma. Exynos 2100 wykonany został w 5 nm w procesie technologicznym. O jego mocy stanowią jeden, niezwykle wydajny rdzeń Cortex-X1 o taktowaniu do 2,9 GHz, trzy rdzenie Cortex-A78, i cztery energooszczędne rdzenie Cortex-A55. Oczywiście możemy liczyć także na obecność zintegrowanego modemu 5G. Taki układ ma być aż o 30% wydajniejszy względem hejtowanego w sieci poprzednika. Za przetwarzanie grafiki odpowiada GPU ARM Mali-G78, które zapewni mobilnym graczom wzrost wydajności o aż 40%. Dzięki wsparciu technologii AMIGO, Samsung chce natomiast zapewnić swoim flagowcom wysoki poziom energooszczędności.

Mam nadzieję, że koncern z Korei wsłuchał się w głosy użytkowników i w cały hejt, z którym spotkały się poprzednie, flagowe Exynosy. Jaka będzie kultura pracy Exynosa 2100? Tego dowiemy się z pierwszych recenzji nowości z rodziny Galaxy S, które zaczną pojawiać się w sieci od jutra. Czekamy z niecierpliwością!

Źródło: Samsung

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS