windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google Plotki/przecieki

Android 12 i ważna nowość! Mamy wstępne wieści!

Android 11 nie zdążył się jeszcze dobrze rozgościć na pokładzie naszych smartfonów, a już do sieci trafiają pierwsze wieści związane z jego następcą. Android 12 ma nam zaoferować mocno poprawioną optymalizację pracy dzięki ważnej funkcji, na którą fani „Robota” czekali od lat. Co warto o niej wiedzieć?

Lepsza optymalizacja w Androidzie 12?

Android 12 ma przynieść nam tryb hibernacji. Został on wykryty przez użytkowników forum XDA Developers w kodzie AOSP (czyli Android Open Source Project). System miałby dzięki temu rozwiązaniu lepiej zarządzać aplikacjami, z których w danej chwili aktywnie nie korzystamy, ale one nadal wykorzystują zasoby urządzenia. Oczywiście przełożyłoby się to na wymierne dla nas korzyści. Mowa o szybszym, bardziej płynnym działaniu naszych smartfonów oraz o niższym zużyciu energii (bo przecież apki uruchomione w tle potrafią „pożerać” procenty naładowania akumulatora w zastraszającym tempie). Oczywiście funkcja, nim trafi do stabilnej wersji oprogramowania, zostanie gruntownie przetestowana.

Cieszy fakt, że Google chce uczynić Androida jeszcze sprawniej działającym systemem. To już nie ten ociężały system, który kilka lat temu stosunkowo słabo działał nawet na pokładzie niektórych średniopółkowych smartfonów. Mam nadzieję, że już wkrótce poznamy kolejne wieści związane z systemem Android 12 i będą one równie optymistyczne.

Źródło: XDA Developers

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS