windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google Gry LG Telewizory

LG zaczyna rok konkretnie! Stadia i GeForce NOW na telewizorach giganta!

Telewizory typu Smart TV to coraz częstszy widok w naszych mieszkaniach. Decydujemy się na ich zakup ze względu na coraz bardziej atrakcyjne ceny oraz multum funkcji – choćby takich, jak prosty dostęp do serwisów streamingowych (HBO GO, Amazon Prime czy Netflix). LG chce pójść jednak o krok dalej i usatysfakcjonować graczy. Koncern zapowiedział właśnie, że na pokład inteligentnych telewizorów LG trafią popularne usługi streamingu gier.

To będzie dobry rok dla graczy!

Granie w chmurze szybko zyskuje na popularności i dostrzegają to producenci telewizorów klasy Smart TV. LG zapowiedziało właśnie, że na pokład urządzeń pracujących pod kontrolą webOS trafią aplikacje klienckie takich usług, jak Stadia czy GeForce NOW. To bardzo dobra wiadomość dla osób subskrybujących te gamingowe chmury. Aby z nich skorzystać, wystarczy się zalogować oraz sparować z naszym telewizorem pada bezprzewodowego. Stadia ma zawitać na webOS-a w najbliższych miesiącach, natomiast GeForce NOW pojawi się na smart TV LG do końca bieżącego roku. A co z kompatybilnością? Mamy na razie wieści odnośnie Stadii. Według zapewnień koncernu LG, w pierwszej kolejności gamingowa chmura od Google zostanie udostępniona nowym telewizorom z webOS 6.0. Nie zostaną jednak pominięci użytkownicy starszych urządzeń, z webOS 5.0. Tutaj Stadia ma zostać wdrożona w kolejnych miesiącach bieżącego roku.

Jestem ciekaw jaka będzie odpowiedź Samsunga. Być może koncern zdecyduje się również na udostępnienie Stadii dla Tizena. Podejrzewam jednak, że bardziej prawdopodobnym może być postawienie na gamingową chmurę xCloud od Microsoftu – ze względu na ścisłą współpracę Samsunga z koncernem z Redmond. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na wieści w tej kwestii.

Źródło: LG

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS