windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Ciekawostki Google

Mapy Google w końcu z wyczekiwaną funkcją? Oby!

Mapy to jedno z najchętniej wykorzystywanych przez nas rozwiązań od Google. Problem w tym, że od niemal półtora roku koncern z Mountain View nie radzi sobie z wprowadzeniem do tej aplikacji pełnego ciemnego motywu. Być może jednak właśnie coś w tej kwestii drgnęło. Nasi czytelnicy donoszą nam bowiem, że u losowych użytkowników w Mapach pojawił się właśnie „dark mode”.

Mapy Google w końcu z ciemnym motywem?

Ciemny motyw w Mapach Google testowany był przez programistów giganta od długich miesięcy. Z pewnością już dawno został zaszyty w samej aplikacji jednak, aby trafił na nasze smartfony, Google musi włączyć funkcję po stronie serwera. Do tej pory bowiem motyw samoczynnie zmieniał się na ciemny jedynie wtedy, gdy aktywa była funkcja nawigacji. A tak właściwie o co ten cały ambaras? Po co nam ciemny motyw? Otóż po pierwsze – wszystkie aplikacje dzięki niemu wyglądają bardziej spójnie u osób korzystających z ciemnego motywu systemu Android. Po drugie – wyświetlane treści nie męczą tak wzroku po zmroku (i nie będą nas rozpraszać/oślepiać w trakcie jazdy, co jest bardzo ważne). Po trzecie – pomagają oszczędzać energię naszego smartfona – szczególnie w przypadku ekranów OLED.

Biorąc pod uwagę fakt, jak długo trwają wdrożenia w przypadku nowości od Google – najpewniej poczekamy jeszcze 2-3 tygodnie, zanim ciemny motyw pojawi się u wszystkich użytkowników Map Google w Polsce, kwalifikujących się do otrzymania dostępu do tej funkcji. A czy Wy korzystacie już z tego dobrodziejstwa? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS