windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Social Media

Duże zmiany na Facebooku! Nie wszystkim się spodobają?

Facebook to bez wątpienia najpotężniejszy serwis społecznościowy na świecie. W związku z tym, musi być nieustannie udoskonalany przez twórców, by nadążał za trendami i zmieniającym się rynkiem takich usług. Już niedługo popularny „Fejs” doczeka się poważnych zmian, które przede wszystkim powinny zainteresować się właściciele rozmaitych fanpage’ów. Czy to początek poważniejszych przeobrażeń serwisu?

Koniec z polubieniami na Twoim fanpage’u!

Facebook zamierza sporo zmienić w kwestii tak popularnych fanpage’ów. W niedalekiej przyszłości ich funkcjonowanie przestanie opierać się na polubieniach. Znikną więc zarówno licznik „lajków” jak i popularna „łapka w górę”.  W zamian pojawi się możliwość obserwowania konkretnych fanpage’ów. Ponadto, owe strony na Facebooku zostaną wzbogacone o nowe sekcje. Będą to nowy newsfeed oraz sekcja pytań i odpowiedzi (Q&A). Ponadto udoskonalone zostaną mechanizmy odpowiadające za wykrywanie w serwisie treści zawierających mowę nienawiści. Podobno serwis testuje już wspomniane nowości w przypadku niewielkiego odsetka facebookowych fanpage. Od tych testów zależy, czy i jak szybko rozwiązania zostaną wdrożone na skalę globalną.

Być może omawiane zmiany przyczynią się do uporządkowania Facebooka. Nasze konta posiadamy w serwisie nierzadko od wielu lat i od tej pory zdążyliśmy polubić mnóstwo stron, o których dawno zapomnieliśmy. Mam nadzieję, że pojawi się możliwość zweryfikowania tego, które strony chcemy nadal obserwować.

Źródło: Android Police

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS