windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Plotki/przecieki Samsung

Samsung usuwa lubianą funkcję z One UI. Zwiastun zmian?

Samsung rozpoczął już działania związane z wdrożeniem One UI 3 dla swoich smartfonów z wszystkich przedziałów cenowych. Nowa wersja nakładki dystrybuowana wraz z Androidem 11 wnosi na pokład naszych smartfonów kilka ciekawych usprawnień, które uczynią korzystanie z naszych smartfonów wygodniejszym. Nakreśla jednak także w jakim kierunku rozwijały się będą urządzenia Galaxy w najbliższym czasie.

Nadchodzą ekrany New Infinity?

Samsung przyzwyczaił nas ostatnio do tego, że na pokładzie swoich smartfonów stosował ekrany Infinity-O lub Infinity-U. Na podstawie analizy One UI 3 możemy się jednak domyślać, że ów stan rzeczy w mniej, lub bardziej odległej przyszłości ulegnie zmianie. Skąd takie przypuszczenia? One UI oraz One UI 2.x oferowały nam możliwość programowego zakamuflowania notcha w specjalnym, generowanym pasku czerni u góry ekranu. Najnowsza wersja nakładki nie zawiera już tej funkcji. Natomiast od jakiegoś czasu mówi się o tym, że koncern z Korei może zdecydować się na stosowanie frontowych aparatów montowanych pod ekranem. Tutaj jednak konieczne będzie wypracowanie jakiegoś satysfakcjonującego rozwiązania pod względem programowym. Jak bowiem wiadomo, nie zostały jeszcze zaprezentowane takie aparaty dedykowane montażowi pod wyświetlaczem, które zapewniałyby wysoką jakość wykonywania zdjęć oraz prowadzenia rozmów wideo.

Liczę na kreatywność Samsunga w tej kwestii. Przekonaliśmy się, że ekranu New Infinity nie zaoferują nam smartfony z rodzin Galaxy A, Galaxy M i Galaxy F. Nie uświadczymy ich także w przypadku flagowców z rodziny Galaxy S. Możliwe więc, że koncern z Korei zdecyduje się na zastosowanie tego typu rozwiązania na pokładzie kolejnych składanych urządzeń, bądź w przypadku serii Galaxy Note 30.

Źródło: SamMobile

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS