windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Windows 10

Windows 10 z przydatnymi nowościami! Co o nich wiemy?

Windows 10 jest z nami od kilku dobrych lat. Ostatnimi czasy jednak Microsoft skupiał się na optymalizowaniu oprogramowania i usuwaniu z niego błędów, pomijając wzbogacanie go o nowe funkcje. Tym razem będzie jednak inaczej. Do systemu zmierza drobna, ale bardzo przydatna nowość związana bezpośrednio z paskiem zadań.

Windows 10 z nowymi widżetami!

Microsoft wprowadzi do systemu Windows 10 przydatne widżety związane z wiadomościami oraz prognozą pogody. Te informacje będą dostępne z poziomu paska zadań. Przedstawiciele koncernu z Redmond opisują tą nowość w następujący sposób:

Wiadomości oraz interesujące nas informacje, pokazujące się już na pasku zadań, zapewniają szybki dostęp do dynamicznych treści, takich jak newsy czy pogoda, które przecież są aktualizowane przez cały dzień.

Owe treści mają być nam dostarczane w przejrzystej formie. Nie będą nas rozpraszały i nie będą zawierały reklam. Informacje będą aktualizowane na bieżąco. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy nowa funkcja trafi do systemu Windows 10. Według informacji pochodzących z wiarygodnych źródeł, nowość testowana jest już w krajach takich, jak USA, Kanada, Wielka Brytania, Australia oraz Indie. Mam nadzieje, że wkrótce dane nam ją będzie sprawdzić także w Polsce.

Widżety od Microsoftu przypadną do gustu szczególnie tym osobom, które dużo czasu spędzają przed komputerem (np. pracując) i chcą być na bieżąco z najważniejszymi informacjami z kraju i ze świata. Dzięki możliwości personalizacji, wybierzemy najbardziej odpowiadające nam źródła. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS