windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki HarmonyOS Huawei

HarmonyOS dla wszystkich? Huawei ma plan!

Huawei od ponad półtora roku boryka się z problemami wywołanymi amerykańskim banem. Przez niego koncern z Chin nie może na pokładzie swoich produktów oferować dostępu do usług Google. Między innymi z tego powodu gigant prowadzi intensywne prace nad własnym systemem – HarmonyOS. I mamy dziś dla Was naprawdę ciekawe wieści z nim związane!

Huawei udostępni HarmonyOS zainteresowanym!

Huawei właśnie ogłosiło, że chętnie udostępni HarmonyOS innym, chińskim producentom smartfonów, którzy wyrażą zainteresowanie tym rozwiązaniem. Na owej deklaracji z pewnością mogą skorzystać ci producenci, których smartfony nie otrzymały certyfikacji Google i – podobnie jak gigant – nie mogą na pokładzie swoich urządzeń zaoferować nabywcom dostępu do Sklepu Play oraz pozostałych usług koncernu z Mountain View. Oczywiście zainteresowani producenci otrzymają także dostęp do autorskiego zestawu usług Huawei znanych jako HMS (Huawei Mobile Services). To dobry ruch ze strony koncernu. Dzięki udostępnieniu oprogramowania trafi ono do szerszego grona odbiorców i zostanie lepiej spopularyzowane.

Na razie jednak pozostaje nam czekać na kolejne wieści związane z HarmonyOS. Liczę na to, że już wkrótce Huawei zaprezentuje nam jego możliwości. Być może dobrą okazją ku temu będzie premiera flagowych modeli z rodziny P50 na rok 2021? Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać!

Źródło: Huawei

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS