windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google Plotki/przecieki Urzadzenia

Google Pixel 5a na pierwszych przeciekach! Będzie dobrym smartfonem?

Google od jakiegoś czasu pokazuje nam, że smartfony Pixel mogą wyznaczać trendy na rynku sprzętu pracującego pod kontrolą Androida. Koncern z Mountain View udowodnił w ubiegłym roku, że dobry smartfon wcale nie musi oferować nam potężnego procesora czy pięciu obiektywów, byśmy mogli nazywać go niezłym. Przykładem jest Pixel 4a, który już wkrótce doczeka się następcy.

Google Pixel 5a – materiał na hit?

Spoglądając na dość skromnie prezentujące się – i nie do końca wyraźne fotografie, które udostępnił Slashleaks możemy zauważyć, że Pixel 5a będzie smartfonem o dość klasycznej konstrukcji i symetrycznych ramkach. Ponadto udostępnione materiały wskazują na to, że nadchodząca nowość od koncernu Google zaoferuje nam 6 GB RAM (LPDDR4X) oraz pamięć UFS od Samsunga o pojemności 128 GB. Wstępnie wiadomo także, że Pixel 5a może zaoferować fanom filmowania funkcję stabilizacji obrazu. Muszę także przyznać, że na prezentowanych zdjęciach nie dostrzegłem kamerki do selfie. Być może Google osadziło ją sprytnie przy górnej krawędzi frontowego panelu smartfona, bądź po prostu będzie ona wysuwana. Wątpię, by koncern z Mountain View postawił na obiektyw umieszczony pod ekranem. Choć w sumie… aplikacja Google Camera nie takie cuda czyniła, by nie mogła dobrze optymalizować zdjęć wykonywanych za pośrednictwem takiego rozwiązania.

Wszystkie wątpliwości zostaną najpewniej rozwiane w maju. Wtedy bowiem spodziewamy się oficjalnej prezentacji urządzenia. Do tego czasu do sieci trafi mnóstwo ciekawych wiadomości i przecieków związanych z Pixelem 5a. Oczywiście te najważniejsze będziemy Wam relacjonować.

Źródło: Slashleaks

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS