windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft

Windows Core OS na przecieku. Ten system mógł być hitem?

Microsoft z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, jeśli chodzi o urządzenia wyposażone w dwa ekrany. Chyba każda osoba, która fascynuje się takimi smartfonami bądź komputerami liczy na to, że wkrótce poznamy chociażby następcę modelu Surface Duo, który wzbudził niemałe zainteresowanie, ale i kontrowersje ze względu na swoją specyfikację. Do sieci natomiast trafiły dziś wieści związane z Windows Core OS, który według wstępnych planów miał być dedykowany urządzeniom wyposażonym w dwa ekrany.

Windows Core OS to ciekawy, porzucony projekt Microsoftu!

Windows Core OS to oprogramowanie, nad którym koncern z Redmond pracował dość długo. Warto jednak zaznaczyć, że nie powstała warstwa wizualna systemu, a jedynie jego szkielet. Prace zostały przerwane na rzecz Windowsa 10X, który ma zostać oficjalnie przedstawiony w tym roku, oraz na korzyść dostosowanej do potrzeb Surface Duo, specjalnie przygotowanej dystrybucji systemu Android. W tym drugim przypadku Microsoft wcześniej planował wydanie wariantu Windows Core OS o roboczej nazwie Polaris. Miał być on przeznaczony dla sprzętu z rodziny Andromeda (anulowanego), będącego dwuekranowymi urządzeniami mobilnymi. Jak już jednak przekonaliśmy się kilka miesięcy temu, koncern z Redmond podjął słuszną decyzję decydując się na współpracę z Google – przynajmniej użytkownicy Surface Duo mają dostęp do aplikacji ze Sklepu Play!

Nie mogę się doczekać tegorocznych premier od Microsoftu. Mam tu na myśli potencjalnego Surface Duo 2, Windowsa 10X i „odmłodzonego” Windowsa 10 z przeprojektowaną szatą graficzną. Oczywiście będziemy dla Was śledzić wieści i przecieki w ich sprawie i na bieżąco Was informować!

Źródło: Windows Central

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS