windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Samsung

Rewolucja w smartfonach Samsunga już w 2022?

Samsung niejednokrotnie udowadniał nam, że lubi w przypadku swoich produktów stawiać na innowacyjne rozwiązania. Doskonałym przykładem może być tutaj niestandardowy moduł aparatu w modelu Galaxy A80. Koncern z Korei w kwestii bezramkowych smartfonów nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i właśnie poznaliśmy jeden z jego ważnych patentów w tej kwestii.

Przedni aparat z wykorzystaniem specjalnego mechanizmu?

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że już w przypadku smartfonów na rok 2022, Samsung może zdecydować się na wdrożenie iście rewolucyjnego rozwiązania. Mowa o bezramkowym ekranie wykorzystującym całkiem ciekawy patent. Koreańczycy pracują nad technologią, która pozwoli ukryć kamerkę, gdy użytkownik z niej nie korzysta. Takie rozwiązanie miałoby bazować na kilku warstwach wyświetlacza. Pierwsza z nich miałaby być przezroczysta w miejscu, w którym Samsung będzie chciał umieścić frontowy aparat. Ów prześwit, gdy nie będziemy używać przedniego aparatu, będzie „zaślepiany” drugą warstwą wyświetlacza, by uzyskać jednolitą powierzchnię. Trzecia warstwa to obiektyw kamery i czujniki. W razie potrzeby, specjalnie zaprojektowany mechanizm będzie przesuwał pomocniczą warstwę ekranu, aby zapewnić miejsce dla modułu aparatu. Brzmi fascynująco, prawda?

Pytanie – czy Samsung zdecyduje się na zastosowanie tak rewolucyjnego rozwiązania w przypadku swoich smartfonów w najbliższej przyszłości i – co najważniejsze – czy nie będzie to rozwiązanie podatne na awarie i uszkodzenia. Gdy tylko pojawią się jakieś dalsze, konstruktywne wieści związane z patentem Samsunga – na pewno będziemy Was informować!

Źródło: LetsGoDigital

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS