windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Plotki/przecieki Xiaomi

MIUI 12.5 – kiedy? Dla których smartfonów?

Xiaomi kilka dni temu zaskoczyło nas zapowiedzią tego, że jeszcze w tym roku wystartuje proces wdrażania nowej wersji nakładki systemowej dla modeli chińskiego producenta – MIUI 12.5. Prace nad nią są już w zaawansowanej fazie (trwa zamknięta beta). Lada moment doczekamy się więc pierwszych wieści o dostępnych aktualizacjach dla naszych urządzeń. Co natomiast wiemy w tej chwili?

Te smartfony dostaną MIUI 12.5!

Co nowego przyniesie przejściowa wersja interfejsu użytkownika z Chin? Tym razem producent skupi się na poprawkach wizualnych. Doczekają się ich ekran główny, a także menu wywoływane przez przycisk zasilania. Pojawią się także nowe, estetyczne animacje oraz przeprojektowana zostanie aplikacja aparatu. Jedną z najbardziej przydatnych nowości będzie natomiast możliwość bezpośredniego konwertowania fotografii do PDF z poziomu aplikacji Galeria. Poznaliśmy także wstępną listę smartfonów kwalifikujących się do otrzymania aktualizacji (której wdrażanie powinno wystartować w przypadku pierwszych modeli na przełomie grudnia i stycznia). Oto ona:

  • Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Pro, Xiaomi Mi 10 Ultra, Xiaomi Mi 10 Lite 5G,
  • Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30 Pro 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30S Ultra, Redmi K30 Ultra (Xiaomi Mi 10T),
  • Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi 9 SE, Xiaomi Mi CC9 (Xiaomi Mi Note 10), Xiaomi Mi CC9 Pro (Xiaomi Mi Note 10 Pro),
  • Redmi K20 (Xiaomi Mi 9T), Redmi K20 Pro (Xiaomi Mi 9T Pro),
  • Redmi 10X 5G, Redmi 10X Pro 5G,
  • Redmi Note 9 5G,
  • Redmi Note 7 i Redmi Note 7 Pro.

Na liście brakuje m.in. modeli Redmi Note 8 Pro i Redmi Note 8. Obstawiam jednak, że jest to przeoczenie, gdyż według listy nową wersję nakładki otrzymają nawet poprzednicy tych smartfonów. Pozostaje nam czekać na potwierdzenie tych informacji ze strony samego koncernu z Chin.

Źródło: Gizmochina

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS