windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Ciekawostki Microsoft Windows 10

Windows 10 za darmo? To nadal możliwe!

Gdy Windows 10 debiutował na rynku – a było to już ponad pięć lat temu – Microsoft kusił nas do korzystania z niego możliwością dokonania darmowej aktualizacji oryginalnych wersji Windowsa 7 i 8. Z tego rozwiązania skorzystało wielu użytkowników. Część z nas jednak do dziś korzysta z którejś z leciwych odsłon „okienek”. Co, jeśli teraz najdzie nas ochota na aktualizację do Windowsa 10?

Windows 10 za darmo nadal dostępny!

Jak się okazuje, starsze odsłony Windowsa – o ile zostały aktywowane za pomocą oryginalnego numeru seryjnego – nadal możemy za darmo zaktualizować do Windowsa 10. Jest to proces dość prosty, przez który możemy przebrnąć w zaledwie kilku krokach:

  1. Musimy być właścicielami legalnej kopii systemu Windows 7 lub Windows 8.
  2. Wyszukujemy w Google i pobieramy narzędzie „Media Creation Tool” (służące do tworzenia instalacyjnego nośnika Windowsa 10 bądź po prostu do aktualizacji systemu).
  3. Otwieramy aplikację i wybieramy opcję „aktualizuj ten komputer”.
  4. Wybieramy opcję aktualizacji – konieczne jest zachowanie wszystkich plików i informacji – inaczej możesz nie otrzymać systemu Windows 10 za darmo.
  5. Po zakończeniu procesu aktualizacji uruchamiamy „Windows Update” a następnie „Aktywacja”.
  6. Cieszymy się legalnym systemem Windows 10 na naszym komputerze bądź tablecie.

Proste, prawda? Promocja Microsoftu związana z darmową aktualizacją miała trwać przez rok od premiery Windowsa 10. Najpewniej jednak Microsoft ją wydłużył, by skłonić nas do migracji ze starszych odsłon „okienek” do tej najnowszej.

A czy Wy korzystacie z Windowsa 10?

Źródło: Reddit

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS