windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Recenzje

Fresh N Rebel Rockbox Bold S i X – test dwóch głośników Bluetooth

Głośniki bezprzewodowe to coraz popularniejszy dodatek do naszych smartfonów czy tabletów. Co ważne, na rynek trafia coraz więcej ciekawych produktów tego typu, oferujących świetną relację ceny do jakości. Jednym z przykładów takich wartościowych akcesoriów jest zestaw, który trafił do mnie od Fresh N Rebel – modele Rockbox Bold S i X. Tak się składa, że dzięki temu miałem okazję sprawdzić dla Was, czy jest to sprzęt wart zakupu! Zapraszam do zapoznania się z recenzją.

Głośniki trafiają do nas zapakowane w estetyczne pudełka, w których oprócz papierologii znajdziemy także kabelek microUSB do ładowania oraz kabel AUX, dzięki któremu podepniemy głośniki także do urządzeń nie wyposażonych w moduł Bluetooth (np. do telewizora czy peceta). Niestety produkty Fresh N Rebel nie posiadają dodatkowych złącz dedykowanych kartom microSD oraz funkcji radia. Charakteryzuje je natomiast zwiększona odporność na działanie czynników zewnętrznych – jak pył i woda dzięki temu, że spełniają normę IPX7. Ponadto można za ich pośrednictwem prowadzić rozmowy telefoniczne – dzięki wbudowanym mikrofonom. Największy smaczek jednak zostawiłem dla Was na koniec – dwa głośniki jednego typu spośród testowanych możecie sparować bezprzewodowo i dzięki temu – w trakcie odtwarzania muzyki – otrzymacie dźwięk stereo.

Mniejszy z głośników oferuje nam maksymalnie 12 godzin odtwarzania dźwięku między ładowniami. To całkiem niezły wynik jak na tak skromne urządzenie. Akcesorium zamknięto w estetycznej, sześciennej obudowie. Na jednym z jej boków umieszczono dokręcaną na śrubkę zawieszkę, dzięki której głośnik możemy zahaczyć do szlufki od spodni, bądź do plecaka. Przeciwległy bok urządzenia skrywa ukryte pod zaślepką złącza ładowania oraz gniazdo mini-jack, przycisk parowania Bluetooth oraz włącznik. Górna ścianka głośnika wyposażona została w przyciski regulacji głośności oraz przycisk „Play”. Pozostaje jednak najważniejsze pytanie – jak gra ten poręczny, elegancki głośniczek? Całkiem przyzwoicie! Nie jest zbyt głośny, ale mimo to oferuje nam dość wysoką jakość odtwarzanego dźwięku. Największym minusem Fresh N Rebel Rockbox Bold S jest to, że po sparowaniu głośnika ze smartfonem, nie widzimy informacji o procentowym stanie naładowania akcesorium.

Większy (i jednocześnie droższy) z głośników to już trochę wyższa jakość, jeśli chodzi o odtwarzanie dźwięku. Możemy też oczywiście liczyć na to, że Fresh N Rebel Rockbox Bold X jest głośniejszy od tańszego z urządzeń. Producent postawił w przypadku tego głośnika na smukły design i opływowe kształty. Dzięki temu możemy schować go w kieszeni spodni bądź przypiąć do nich, lub do plecaka, za pomocą dołączonego do zestawu klipsa. Górna ścianka głośnika wyposażona została w przyciski regulacji głośności oraz przycisk „Play”. Na jego prawej krawędzi natomiast znajdziemy złącza ładowania oraz gniazdo mini-jack, przycisk parowania Bluetooth oraz włącznik. Droższy z głośników został pozbawiony wspomnianego wcześniej mankamentu związanego z wskaźnikiem poziomu naładowania. Mój Samsung bez problemu wskazywał mi procentowo, ile energii pozostało jeszcze w akumulatorze Fresh N Rebel Rockbox Bold X.

Obydwa prezentowane głośniki możecie oficjalnie zakupić w naszym kraju. Ich dystrybucją zajmuje się m.in. x-kom, gdzie możecie je kupić w następujących cenach:

W Sylwestra zapewne pozostaniemy w domu i spędzimy go w gronie najbliższych. Być może któryś z powyższych głośników spełni Wasze oczekiwania muzyczne na ten wieczór? Dajcie znać, czy zdecydujecie się na zakup!

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS