windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Recenzje

GC ChargeSource 5 – test wieloportowej ładowarki dla każdego!

Czy nie zdarzało się Wam zabierać na wyjazd kilku ładowarek a następnie poszukiwać wolnych kontaktów w celu naładowania wszystkich urządzeń mobilnych? To dość częsty problem podczas wyjazdów na urlop, do rodziny bądź w delegację. Na szczęście receptę na takie sytuacje opracowała nasza rodzima firma Green Cell, która przedstawiła jakiś czas temu uniwersalną ładowarkę GC ChargeSource 5, którą naładujemy tablety, smartfony, powerbanki, a nawet naszego laptopa! Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej!

W zestawie z ładowarką otrzymujemy zaledwie kabel zasilający. Samo urządzenie natomiast sprawia wrażenie solidnego i dobrze wykonanego. Wizualnie nawiązuje do innych produktów Green Cell, który dane nam było testować wcześniej. I oczywiście ładuje urządzenia równie skutecznie, co on. Producent postawił tu na łączną moc 52 W, która rozdzielana może być między aż pięć urządzeń – za sprawą zastosowanych portów. Green Cell postawiło w tej kwestii na (jak już wcześniej wspomniałem) możliwość podpięcia do ładowarki aż pięciu urządzeń dzięki portom – 4x USB-A Smart Charge 12W oraz 1x USB-A Ultra Charge 18W. Możemy więc naładować jednocześnie kilka ważnych dla nas urządzeń mobilnych oraz akcesoriów.

Warto odnotować, że jeden z portów USB-A oferuje dostęp do autorskiej technologii Green Cell – Ultra Charge. Ta z kolei jest kompatybilna z takimi rozwiązaniami, jak QC3.0/2.0, Apple 2.4A, Samsung AFC czy Huawei FCP. Dzięki temu, odpowiednie smartfony naładujemy w naprawdę ekspresowym tempie. Cztery pozostałe porty USB-A oznaczono jako Smart Charge – oznacza to, że w inteligentny sposób naładują nasze urządzenia dostosowując ilość dostarczanej energii do możliwości podłączonego urządzenia. Warto wspomnieć, że ładowarka ChargeSource 5 została w 100% zaprojektowana w Polsce!

Trzeba nadmienić, że ładowarkę od Green Cell charakteryzują naprawdę kompaktowe rozmiary – 61 x 29 x 94,5 mm przy wadze 195 gramów. Obudowa wykonana została z dobrze spasowanego plastiku, a producent deklaruje, że jest odporna na upadki i zarysowania. Ponadto produkt ma być wyposażony w odpowiednie zabezpieczenia od strony technicznej uniemożliwiające uszkodzenie naszego sprzętu w trakcie ładowania. Jeśli natomiast chodzi o samo ładowanie urządzeń, to smartfony naładowałem dużo szybciej (o jakieś 30%), niż w przypadku fabrycznych ładowarek (sam czas ładowania jest w pewnym stopniu zależny od pojemności baterii naszych urządzeń. Podobnie sprawa wygląda z powerbankiem i słuchawkami bezprzewodowymi.

Green Cell ChargeSource 5 to bez dwóch zdań świetna ładowarka. Z powodzeniem zastąpi nam wszystkie tego typu akcesoria, z których korzystaliśmy do tej pory i stanie się nieodłącznym towarzyszem podróży – tych małych i większych. Akcesorium kosztuje w tej chwili 109,95 złotych i można nabyć je m.in. w oficjalnym sklepie Green Cell.

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS