windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

Chrome OS zagrozi Windowsowi? Google przejmuje Neverware!

Wiecie co to Cloudready? Na pewno część z Was miało okazję korzystać z tego oprogramowania. To wersja Chrome OS przygotowana przez Neverware, którą mogliśmy z poziomu pendrive’a uruchomić bądź zainstalować na praktycznie każdym komputerze. Sam korzystałem z niego kilka lat temu na starym netbooku. A dziś mam dla Was dobre wieści z nim związane!

Chrome OS dla każdego to realny scenariusz!

Google podejmuje bardzo mądrą decyzję przejmując Neverware. Może być ona podyktowana zbliżającą się premierą Windowsa 10X, który ma być oferowany przez Microsoft producentom laptopów o skromnych specyfikacjach. Mówi się już o tym, że Google przejmując Cloudready może oznaczyć to oprogramowanie swoim brandem (co poniesie z pewnością jego popularność) oraz umożliwić jego użytkownikom korzystanie ze Sklepu Play i aplikacji Androida – co już na starcie da temu oprogramowaniu ogromną przewagę nad produktem Microsoftu, póki co skazanemu na bardzo ubogi sklep pozbawiony kluczowych aplikacji.

Mam nadzieję, że kolejne tygodnie przyniosą nam konstruktywne wieści (te mniej lub bardziej oficjalne) związane z dalszym rozwojem Cloudready i Chrome OS. Liczę na to, że koncern Google dzięki wspomnianemu przejęciu zyska szanse na złamanie duopolu Apple i Microsoftu na rynku komputerów osobistych. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać!

Źródło: Engadget

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS