windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Samsung

One UI 3 – Samsung chwali się nowościami!

Samsung wystartował już z dystrybucją Androida 11 z One UI 3 dla swoich urządzeń mobilnych. Do tej pory nowości związane z tą aktualizacją oprogramowania poznawaliśmy głównie dzięki przeciekom i programowi beta testów. Tym razem koncern z Korei chwali się nimi oficjalnie. Czego możemy się więc spodziewać po One UI 3?

Zmiany i nowości w One UI 3.0

One UI 3 to przede wszystkim powiew świeżości w kwestii wzornictwa samej nakładki systemowej. Nie doczekamy się rewolucji, jednak Samsung wprowadzi do swojego oprogramowania liczne usprawnienia, których zadaniem będzie uczynienie pracy z naszym smartfonem jeszcze wygodniejszą:

Najczęściej używane funkcje i lokalizacje – takie jak ekran główny, ekran blokady, powiadomienia czy panel szybkiego dostępu zyskały nowy, odświeżony wygląd tak, by najważniejsze informacje stały się lepiej widoczne. Nowe efekty, np. przyciemnienie/rozmycie powiadomień, pomogą szybko skupić uwagę na tym, co najistotniejsze, a przeprojektowane widżety pozwalają zachować porządek na ekranie głównym, nadając mu jednocześnie stylowy wygląd.

Dzięki nowościom korzystanie ze smartfona lub tabletu będzie jeszcze przyjemniejsze i jeszcze bardziej intuicyjne. Zmiany zostały wprowadzone m.in. w przypadku ekranu blokady. Widżety wyświetlane, gdy jest on uruchomiony będą pozwalały nam na wygodne zarządzanie wybranymi funkcjami. Udoskonalona zostanie aplikacja aparatu oraz Galeria, w której jeszcze wygodniej będziemy wyszukiwać konkretne, interesujące nas zdjęcia.

One UI 3 to także szersze możliwości w zakresie personalizacji naszych urządzeń. Smartfona lub tablet lepiej dostosujemy do naszych upodobań. Będziemy mogli stworzyć w urządzeniu osobne profile dostosowane do potrzeb służbowych jak i prywatnych. Wielu udoskonaleń doczeka się także tryb Always-On-Display.

Nie mogę się doczekać, żeby te wszystkie nowości sprawdzić w przypadku mojego smartfona. Podejrzewam jednak, że stosownej aktualizacji doczekam się dopiero na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku. Stąd pytanie dla właścicieli tegorocznych flagowców Samsunga – jak oceniacie zmiany w One UI? Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach!

Źródło: Samsung

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS