windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Programy

Ucz się języków z Babbel! Ciekawa aplikacja dla każdego?

Pandemia zmusiła nas do pozostania w domach. Już wkrótce czeka nas kolejnych kilka tygodni, w których trakcie będziemy musieli mocno zwolnić i być może – skupić się na innych sprawach, niż praca (przymusowe postojowe). Wtedy warto poświęcić nieco czasu na samorozwój i naukę języków. W tym celu sięgnąć można m.in. po aplikację Babbel, której poświęcę dzisiaj kilka słów.

Babbel to aplikacja z potencjałem!

Aplikacji dedykowanych nauce języków obcych mamy na rynku całkiem sporo. Co więc wyróżnia Babbel na tle silnej konkurencji? To, że mamy do czynienia z kompletnym kursem językowym w kompaktowej, mobilnej formie. Na dzień dzisiejszy w języku polskim dostępne są kursy angielskiego oraz niemieckiego. Jeśli natomiast jesteście już biegli w kwestii któregoś z tych języków, to możemy, bazując np. na znajomości języka angielskiego, uczyć się innych – jak hiszpańskiego, duńskiego itp. Babbel pozwala doskonalić swoją znajomość języków zarówno osobom początkującym, jak i na stopniu eksperckim. Dlaczego uważam, że kurs językowy w Babbel ma charakter kompleksowy? Dzięki niej uczymy się nie tylko słówek, ale też gramatyki, poprawnej wymowy czy kontekstu kulturowego używania danych zwrotów. Brzmi ciekawie, prawda?

Nauka podzielona jest na kilka sekcji – ćwiczymy rozumienie ze słuchu, pisanie i wymowę. W tym ostatnim przypadku musimy zezwolić Babbel na dostęp do mikrofonu naszego urządzenia. Aby podjąć regularne działania mające na celu poprawę naszej znajomości języka, możemy w apce ustawiać przypomnienia o konieczności poświęcenia czasu na naukę w danym dniu. Oczywiście przyswojoną wiedzę możemy utrwalać dzięki wygodnemu dostępowi do funkcji powtórek.

Babbel nie jest kursem darmowym. Możemy zdecydować się na wykupienie subskrypcji kwartalnej (34,99 zł miesięcznie/104,97 zł), półrocznej (27,99 zł miesięcznie/167,94 zł) oraz rocznej (19,99 zł miesięcznie/239,88 zł). Jestem zdania, że pieniądze wydane na naukę nigdy nie są tymi zmarnowanymi, więc Babbel jest na pewno aplikacją wartą polecenia chociażby tym osobom, które przez pandemię zmuszone są większość czasu spędzać w domu.

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS