windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Gry Microsoft Xbox

xCloud dla nowych platform! Na to czekali gracze?

Granie w chmurze rozwija się w piorunującym tempie. Całkiem niedawno pisałem Wam o tym, że platforma Stadia od Google została właśnie udostępniona w Polsce. Dziś natomiast mam dla Was kolejne, dobre wieści! Microsoft zamierza udostępnić swój xCloud dla nowych platform. Czego możemy się spodziewać i użytkownicy jakich urządzeń wkrótce skorzystają z usługi?

xCloud zmierza na nowe platformy!

Usługa Microsoftu dla graczy wystartowała w naszym kraju na przełomie lata i jesieni od samego początku zdobywając pokaźne grono zwolenników. Do tej pory dostępna była jednak tylko dla właścicieli smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Mamy dla Was dobre wieści. Już wkrótce koncern z Redmond udostępni ją dla komputerów działających w oparciu o Windowsa 10. Dzięki temu możliwe ma być prowadzenie płynnej i satysfakcjonującej rozgrywki niezależnie od specyfikacji technicznej naszego komputera. Kluczowa będzie natomiast szybkość wykorzystywanego przez nas łącza internetowego. Microsoft chce także udostępnić swoją usługę użytkownikom sprzętu od Apple. Co prawda koncerny nie dogadały się jeszcze w tej kwestii, ale twórcy Xboxa podobno noszą się z zamiarem udostępnienia xCloud w przeglądarce Safari.

No cóż – usługi streamingowe dla graczy stają się powoli dla nas codziennością. Mam nadzieję, że przyszły rok przyniesie wiele ważnych nowości i kroków milowych w tej kwestii. Za jakiś czas rynek gier komputerowych dzięki takim rozwiązaniem może wyglądać zupełnie inaczej!

Źródło: Neowin

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS