windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Plotki/przecieki Windows 10

Przyszły rok kluczowy dla Windowsa? Idą ważne zmiany!

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że system Windows 10 pod względem interfejsu trochę został w tyle za konkurencją. Przykładem może być macOS Big Sur, który pod względem wizualnym prezentuje się fantastycznie i jest ogromnym krokiem naprzód względem poprzednika. Microsoft nie chce być gorszy od Apple. Dlatego właśnie „okienka” czekają poważne zmiany wizualne. Czego możemy się pod tym względem spodziewać w przyszłym roku?

Ważna aktualizacja Windows 10 w przyszłym roku?

Microsoft po raz kolejny w przyszłym roku wyda dwie aktualizacje Windowsa 10 – mimo, że wcześniejsze zapowiedzi wskazywały na inny scenariusz. Tym razem jednak to wiosenna paczka poprawek ma być tą mniejszą, techniczną. Dopiero aktualizacja jesienna ma nam przynieść szersze i ważniejsze zmiany w samym systemie i jego interfejsie. Ma on być bardziej nowoczesny i spójny. Spodziewać się więc możemy dalszych prac nad wdrożeniem Fluent Design. W Windowsie 10 może się także pojawić więcej krągłości. Jeśli natomiast wierzyć wcześniejszym doniesieniom, to możemy się doczekać m.in. także nowej wersji dramatycznie przestarzałego już Eksploratora Plików. Ta funkcja „okienek” zdecydowanie zasługuje już na porządne odświeżenie – zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym.

Mam nadzieję, że Microsoft już wkrótce przedstawi nam pierwsze nowości w ramach programu Windows Insider. Jestem niezmiernie ciekaw w jakim kierunku będzie podążał koncern z Redmond w najbliższych miesiącach. W tej chwili jednak pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Źródło: Windows Central

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS