windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki Microsoft

Microsoft Authenticator jeszcze lepszy? Nowa funkcja już jest!

Wobec coraz poważniejszych zagrożeń czyhających w sieci na nas i na nasze prywatne dane, coraz chętniej decydujemy się na korzystanie z weryfikacji dwuetapowej w celu ochrony naszych skrzynek pocztowych, czy kont w serwisach społecznościowych. W Sklepie Play znajdziemy kilka wartych uwagi aplikacji zabezpieczających nasze dane – wśród nich Microsoft Authenticator, który doczekał się właśnie wsparcia dla nowych funkcji.

Microsoft Authenticator jako menedżer haseł!

Nowa wersja Authenticatora z Redmond przynosi nam ciekawe udogodnienia, dające rozwiązaniu pewną przewagę nad konkurencją. Mowa o autouzupełnianiu haseł. Dzięki temu narzędzie będzie mogło zastąpić domyślnego menedżera haseł w naszym komputerze bądź urządzeniu mobilnym. Baza haseł aplikacji będzie pobierana z kilku źródeł – spośród haseł zapisanych w danym urządzeniu, z przeglądarki Microsoft Edge oraz spośród haseł z innych urządzeń zapamiętane na nich za pośrednictwem Authenticatora. Brzmi ciekawie, prawda? Na pewno będę chciał sprawdzić nowości z Redmond. Jeśli będą w praktyce naprawdę wygodne w codziennym wykorzystywaniu, to może zrezygnuję z analogicznego rozwiązania od Google na rzecz produktu Microsoftu.

Pozostaje nam czekać na udostępnienie przez koncern z Redmond stosownej aktualizacji aplikacji Authenticator. Mam nadzieję, że Microsoft nie będzie nam kazał czekać zbyt długo. Każda nowość czyniąca korzystanie z naszych urządzeń wygodniejszym jest zawsze mile widziana przez użytkowników.

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS