windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google Gry

Stadia w końcu w Polsce! Co przygotowało dla nas Google?

Google od jakiegoś czasu promuje swoją usługę związaną z graniem w chmurze. Chodzi oczywiście o Stadia, który ma być godną konkurencją dla xCloud od Microsoftu. Właśnie debiutuje ona w Polsce. Dlatego mam zamiar przyjrzeć się temu, co ma nam do zaoferowania. Czy Stadia będzie dobrym wyborem dla polskich graczy?

Stadia godnym konkurentem dla xCloud?

Platformę Stadia można już pobierać ze Sklepu Play w Polsce. Dedykowana aplikacja prezentuje się naprawdę przejrzyście i już na start namawia nas do skorzystania z miesięcznego okresu próbnego, po którego zakończeniu miesięczne koszty korzystania z niej wyniosą … zł. Niewątpliwą zaletą usługi streamingowej dla graczy od Google jest fakt, że oferuje ona naprawdę wygodną w obsłudze funkcję prowadzenia transmisji z rozgrywki w serwisie YouTube. Takie było założenie tej usługi. Otrzymaliśmy m.in. możliwość wygodnego, szybkiego uruchomienia gry po kliknięciu w jej reklamę. Ponadto, możemy także w prosty sposób zapraszać naszych widzów z kanału do wspólnej rozgrywki oraz wygodnie startować ze streamem poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku na kontrolerze. Streaming w usłudze Stadia to czysta przyjemność. Po prostu łączymy nasze konto Stadia z kontem na YouTube, ustawiamy parametry transmisji i… startujemy.

Chyba w wolnym czasie skuszę się na to, żeby sprawdzić jak sprawuje się Stadia. A może Wy mieliście już okazję, by skorzystać z tej nowości? Jeśli tak, to konieczne podzielcie się z nami opiniami w komentarzach.

Źródło: The Verge

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS