windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Oppo Plotki/przecieki

OPPO i rewolucyjny aparat do selfie? To wygląda ciekawie!

Producenci smartfonów cały czas głowią się nad tym, jak zaprojektować prawdziwie bezramkowego smartfona, który jednocześnie będzie oferował nam w pełni funkcjonalną, wysokiej jakości kamerkę do selfie. Mieliśmy więc już przeróżne notche, wysuwane i obracane moduły. Pojawił się nawet pomysł, by umieścić obiektyw pod ekranem. Ciekawe rozwiązanie chce wprowadzić OPPO, które pod owym względem może postawić na iście rewolucyjną koncepcję.

OPPO i smartfon z wyciąganym aparatem? Brzmi ciekawie!

OPPO w mniej lub bardziej odległej przyszłości może postawić na bardzo nowatorskie i specyficzne rozwiązanie, jakim będzie aparat wyciągany ze smartfona. Brzmi absurdalnie? Być może. Producenci jednak ostatnio bardzo lubią eksperymentować z rozwiązaniami związanymi z mobilną fotografią. Opracowany przez OPPO patent to zestaw dwóch kamer z opcjami podłączenia USB-C, a także modułem NFC, Wi-Fi i Bluetooth. Takie „akcesorium” musiałoby oczywiście zostać wyposażone w dodatkową, dedykowaną baterię. Na razie jednak mamy do czynienia z patentem, więc obstawiam, że minie jeszcze sporo czasu, zanim na rynek trafi w pełni funkcjonalne urządzenie tego typu.

Z jednej strony producenci mogli by dać sobie spokój z takimi kombinacjami – w końcu mamy dostęp do tak sprawdzonych rozwiązań, jak chociażby notch w kształcie łezki, który nie zajmuje sporo miejsca na przednim panelu i do którego bardzo się przyzwyczailiśmy. Z drugiej jednak – takie eksperymenty są potrzebne po to, by rynek urządzeń mobilnych rozwijał się i by po prostu smartfony nie były nudne. Czekamy na dalsze wieści w sprawie tego konceptu!

Źródło: WIPO

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS