windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Plotki/przecieki Samsung

600 MP w smartfonie? Plany są, ale czy na pewno nam to potrzebne?

Czasami zastanawiam się, czy wyścig na megapiksele wśród producentów smartfonów naprawdę ma sens. Apple udowodniło nam, że by wykonywać świetne zdjęcia i nagrywać rewelacyjne wideo, nasze urządzenia wcale nie muszą być wyposażane w aparaty o pokaźnej ilości megapikseli. Wydaje mi się jednak, że koncerny takie, jak Samsung czy Xiaomi nie do końca to rozumieją. Do sieci trafiły właśnie wieści wskazujące na to, że koncern z Korei prowadzi prace nad matrycą o rozdzielczości… 600 MP!

Wyścig na megapiksele przekracza granice absurdu?

Wspomniana wcześniej rozdzielczość aparatu w smartfonie brzmi absurdalnie, prawda? Według wieści, które opublikował serwis GSM Arena, taka matryca miałaby zajmować aż 12% „plecków” smartfona. Jaki cel może mieć Samsung w rozwijaniu tak „kosmicznej” dla wielu z nas technologii? Serwisy branżowe wskazują na to, że coraz chętniej oglądamy materiały wideo w rozdzielczości 4K i 8K. Dlatego też producenci smartfonów będą chcieli wprowadzać matryce o tak dużej rozdzielczości – by zapewnić możliwość zbliżania obrazu z możliwie najmniejszą utratą jakości w trakcie rejestrowania materiałów wideo. Jak rozwiązanie będzie sprawowało się w praktyce? Tego dowiemy się, gdy trafi na pokład pierwszych smartfonów. Spodziewam się, że urządzenia, które wyposażone zostaną w matrycę 600 MP, będą musiały pracować w oparciu o piekielnie mocne, flagowe procesory – by poradziły sobie one z przetwarzaniem tak zaawansowanych procesów.

Mam nadzieję, że do sieci już wkrótce trafią jakieś nieco bardziej konkretne wieści związane z 600-megapikselowym aparatem od Samsunga. Koncern z Korei znany jest z tego, że projektuje świetne matryce do smartfonów. Mam nadzieję, że i tym razem nie zawiedzie naszych oczekiwań i że nowe matryce będą oferowały nam rewelacyjnej jakości zdjęcia i materiały wideo.

Źródło: GSM Arena

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS