windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Android z nowymi funkcjami! Jest też ważna zapowiedź!

Google nieustannie dba o harmonijny rozwój systemu Android wdrażając nie tylko jego duże, kolejne wersje. Wzbogaca bowiem te już obecne na rynku o ciekawe nowe funkcje, pozwalające nam na jeszcze bardziej kreatywne wykorzystywanie smartfona na co dzień. Nie inaczej jest i tym razem. Oto garść nowości, jakie szykuje dla nas gigant z Mountain View!

Nowe funkcje Androida!

Pierwsza z nowości serwowanych nam przez Google dotyczy Map Google. W przypadku tej aplikacji otrzymamy nową zakładkę, w której kompletować będziemy wszystkie nasze ulubione miejsca. W momencie, gdy będziemy chcieli zaplanować podróż do nich, wystarczy więc skorzystać z funkcji Go. Kolejna z nowości związana jest z klawiaturą Gboard. Jeśli lubicie korzystać z emotek, to mam dla Was dobrą wiadomość – uzyskacie dostęp do narzędzia, dzięki któremu możliwe będzie tworzenie albo mieszanych emoji albo emotki o większej intensywności wyrazu (łącząc dwie identyczne). Brzmi naprawdę ciekawie! Nowości pojawią się także w ramach dostępnej od jakiegoś czasu funkcji Nearby Share. Już wkrótce pozwoli nam ona przesyłać aplikacje z Play Store na pozostałych zasadach, jak pozostałe pliki. Powyżej przedstawione nowości mają być dostępne dla wszystkich użytkowników smartfonów pracujących pod kontrolą Androida w wersji 6.0 lub nowszej.

Na koniec mam dla Was jeszcze jedną – świetną – wiadomość. Android Auto oficjalnie wkracza do Polski. Usługa jest integralną częścią Androida 10 i 11. Użytkownicy Androida 9 natomiast musieli we własnym zakresie doinstalowywać aplikację Android Auto, gdyż ta nie była dostępna w naszym regionie w Sklepie Play. W najbliższym czasie to się zmieni i – być może – poprawi się także jakość naszej komunikacji z samochodem w języku polskim.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS