windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Qualcomm pokazał potężny procesor! Nie dla każdego producenta?

Dobijamy do końca roku. Już za kilka tygodni na nowo wystartuje rywalizacja między producentami smartfonów o to, który z nich zaoferuje nam ciekawszego i mocniejszego flagowca. Tymczasem Qualcomm już teraz pokazał swój topowy procesor na przyszły rok. Przyjrzyjmy się mu nieco bliżej!

Snapdragon 888 to świetny procesor!

Nowy produkt Qualcomma został oznaczony jako Snapdragon 888. Cechować go będzie oczywiście wyborna wydajność pracy ze względu na zastosowanie w jego przypadku zaawansowanych rdzeni. Głównym będzie Cortex-X1 (2,84 GHz), ponoć o 25 procent wydajniejszego, od stosowanego wcześniej modelu A77. Wspierać go będą trzy rdzenie Cortex-A78 (2,4 GHz) oraz cztery Cortex-A55 (1,8 GHz). Taka konfiguracja ma nam zapewnić wysoki poziom energooszczędności. Układ graficzny zintegrowany z nowym Snapdragonem to Adreno 660. Oczywiście nowy CPU to także dostęp do modemu 5G. Nowy standard łączności może być jedną z kluczowych funkcji trafiających na pokład nowych smartfonów w przyszłym roku.

Wprowadzenie na rynek urządzeń pracujących w oparciu o Snapdragona 888 zapowiedziało już wielu producentów. Złe wieści są takie, że na liście partnerów Qualcomma nie ma już Samsunga. Oznacza to, że najpewniej koncern z Korei w przyszłym roku nadal konsekwentnie będzie stawiał na autorskie Exynosy, które ostatnio znalazły się w ogniu krytyki ze strony fanów marki Galaxy,

Źródło: Qualcomm

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS