windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Ciekawostki iOS Microsoft

Konferencja z samochodu? Ważna nowość w Teams!

Microsoft w tym roku odniósł ogromny sukces z platformą Teams, która chętnie wykorzystywana jest w firmach (i nie tylko!) do komunikacji oraz przeprowadzenia konferencji wideo. Mimo pandemii zdarza się jednak, że naszym biurem jest także samochód. Dlatego właśnie koncern z Redmond wdraża właśnie do Teams bardzo ważną i przydatną nowość!

Wygodny dostęp do Teams w samochodzie!

Microsoft Teams pozwala na grupowe rozmowy tekstowe, połączenia głosowe i wideo na wielu różnych urządzeniach. Z aplikacji korzystamy chętnie zarówno za pośrednictwem komputerów, tabletów jak i smartfonów. Od teraz jednak rozmowy będziemy mogli prowadzić również z samochodu. Teams doczekało się bowiem integracji z Apple CarPlay. Amerykanie chcą zapewnić nam możliwość prowadzenia konwersacji także w trakcie podróży. I co ciekawe – ma być to rozwiązanie w 100% bezpieczne. Należy bowiem wspomnieć o tym, że użytkownik będzie mógł nawiązywać i odbierać połączenia z wykorzystaniem Siri. Do prowadzenia rozmów posłuży wbudowany w dany samochód system głośnomówiący. Z oczywistych względów również nie będzie możliwości prowadzenia wideokonferencji.

Póki co nie wiadomo, czy Microsoft zdecyduje się na równie ścisłą integrację aplikacji Teams z Android Auto. Tutaj musimy się uzbroić w cierpliwość i czekać – na jakieś informacje ze strony Google lub Microsoftu. A czy Wy korzystacie z Teams na co dzień?

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS