windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Bezpieczeństwo Plotki/przecieki Samsung

Nowy sposób na odblokowanie smartfona! Samsung prekursorem?

Bezpieczeństwo danych przechowywanych przez nas na pokładzie smartfonów to bardzo ważna kwestia. Dlatego też chronimy urządzenia za pomocą skanu twarzy, PIN-u czy naszych linii papilarnych. Już niedługo jednak możemy się spodziewać nowej metody weryfikacji naszej tożsamości. Samsung bowiem chce, żebyśmy odblokowywali urządzenia głosem!

Telefony Samsung będą odblokowywane głosem?

Nowość ma być składową nakładki One UI 3.1, która zadebiutuje wraz z nowymi flagowcami z rodziny Galaxy S30. Nosiła będzie nazwę Bixby Voice i ma służyć do odblokowania naszego smartfona głosem. Kontrowersje wzbudzi na pewno mechanika działania takiego systemu zabezpieczeń – wszakże smartfon będzie musiał nasłuchiwać nas 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Mam więc nadzieję, że Samsung znajdzie jakieś rozsądne kontrargumenty przeciwko krytycznym głosom ze strony sceptyków. Sposób funkcjonowania Bixby Voice poznamy natomiast w skutek kolejnych przecieków dotyczących smarfonów z rodziny Galaxy S30 bądź w dniu ich premiery.

Mam nadzieję, że nowa funkcja trafi także do Polski. Choć na tą chwilę, jej wdrożenie w naszym kraju może się wydawać niemożliwe. Bixby, który ma być w tym przypadku mechanizmem napędowym do tej pory nie mówi i nie słucha po Polsku. Być może w niedalekiej przyszłości to ulegnie zmianie. Czekamy na kolejne wieści!

Źródło: Android Central

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS