windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Ważne nowości w mObywatel! Aplikacja mocno się zmienia!

Aplikacja mObywatel to bardzo przydatne rozwiązanie autorstwa Ministerstwa Cyfryzacji. Dzięki niemu możemy wszystkie nasze najważniejsze dokumenty przechowywać w jednym miejscu i uniknąć konieczności noszenia ze sobą fizycznego portfela. Nie wszyscy jeszcze w pełni ufają takiej formie digitalizacji. Wspomniana apka natomiast doczekała się ważnej aktualizacji, która przynosi odczuwalne nowości!

Nowy ekran główny i opcje personalizacji!

Do aplikacji mObywatel trafiły właśnie bardzo istotne udogodnienia. Mowa o szerszych możliwościach personalizacji. Ikony znajdujące się na głównym ekranie można teraz powiększać lub pomniejszać. Została także udostępniona bardzo wygodna funkcja zmiany ich kolejności. Przydatnych nowości mogą się spodziewać kierowcy. Logowanie do modułu mPojazdu odbywać się będzie teraz na podstawie mTożsamości. Ponadto będziemy mogli śledzić takie informacje, jak rodzaj drugiego paliwa alternatywnego, średnie zużycie paliwa, indywidualny poziom emisji CO2, wartość stanu licznika, jednostka licznika, jednostka stanu licznika, data spisania licznika i podmiot wprowadzający. Nie sposób nie przypomnieć, że już za kilka dni – 5 grudnia – do aplikacji będziemy mogli dodawać cyfrową wersję prawa jazdy.

Według ostatnio opublikowanych danych, z aplikacji mObywatel korzysta już ponad milion osób. Jak na kraj, którego cyfryzacja nadal mocno kuleje, to imponujący wynik. Mam nadzieję, że z czasem będzie jeszcze lepiej. Oby przyczyniła się do tego również najnowsza aktualizacja aplikacji.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS