windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Gry Microsoft Samsung Xbox

Telewizor z Xbox? xCloud w telewizorze? Podobno to kwestia czasu!

Granie w chmurze, choć obecnie dopiero raczkuje, to bardzo przyszłościowe rozwiązanie. Wie o tym m.in. Microsoft, który intensywnie rozwija usługę xCloud. Być może już wkrótce w gry znane z konsol Xbox będą mogli zagrać właściciele wybranych Smart TV. Do sieci bowiem trafiają pierwsze, nieśmiałe przecieki związane z tą kwestią.

Aplikacja w Twoim Smart TV czy dodatkowa przystawka?

Kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje wskazujące na to, że Microsoft może wprowadzić na rynek niedrogą przystawkę, umożliwiającą korzystanie z usługi xCloud właścicielom telewizorów. Jak się jednak okazuje, pojawiły się także plany wdrożenia rozwiązania w postaci aplikacji dedykowanej wybranym urządzeniom Smart TV. Można się spodziewać, że w pierwszej kolejności (i być może na wyłączność) usługa zostanie udostępniona właścicielom nowszych Smart TV Samsunga. Ostatnie miesiące bowiem przyniosły dość ścisłą współpracę Microsoftu oraz koncernu z Korei. Jeśli pogłoski okażą się prawdą, to sam chętnie sprawdzę odpowiednią apkę na moim telewizorze.

Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku Microsoft uraczy nas jakimiś bardziej konkretnymi informacjami odnośnie omawianego przedsięwzięcia. Niewątpliwie byłaby to prawdziwa rewolucja dla graczy. Oby nie skończyło się na szumnych zapowiedziach.

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS