windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Microsoft Plotki/przecieki Windows 10

Aplikacje Androida w systemie Windows bez emulatora? Już wkrótce!

Pamiętacie jeszcze dawne czasy, w których Microsoft snuł plany związane z uruchamianiem aplikacji Androida w systemie Windows 10 Mobile? Już wkrótce te marzenia mogą zostać zrealizowane w przypadku „dużego” Windowsa 10. Koncern z Redmond szykuje dla nas ważną nowość, która może zadebiutować w przyszłym roku.

Aplikacje z Androida na Windows już w przyszłym roku!

Serwis Windows Central wskazuje na to, że już w przyszłym roku Microsoft wdroży w przypadku systemu Windows 10 możliwość natywnego uruchamiana aplikacji systemu Android. Dla użytkowników komputerów otworzą się dzięki temu nowe możliwości biorąc pod uwagę dostęp do olbrzymiej biblioteki aplikacji, których próżno szukać w Sklepie Microsoft. Podobno uruchamianie aplikacji Androida w systemie Windows ma być równie proste i wygodne jak w przypadku Chromebooków z Chrome OS. Mam nadzieję, że nie są to słowa rzucane na wiatr. W końcu na naszych smartfonach na co dzień instalujemy setki świetnych apek, z których równie dobrze moglibyśmy korzystać na ekranie komputera. Odnoszę wrażenie, że Microsoft odczuwa presję ze strony Apple, które coraz bardziej integruje ze sobą macOS oraz oprogramowanie i środowisko znane z urządzeń mobilnych z Cupertino.

Możliwość uruchamiania aplikacji Androida na pokładzie komputerów pracujących pod kontrolą Windowsa może być receptą na dość poważne braki w tej kwestii w Sklepie Microsoft. Mam nadzieję, że tym razem koncern z Redmond bardzo skrupulatnie podejdzie do tematu i już wkrótce uruchomimy ulubione gry i aplikacje z naszych smartfonów na pokładzie komputerów.

Źródło: Windows Central

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS