windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android GPS

Yanosik pokona Google Maps? Mało prawdopodobne!

Ostatnimi czasy Mapy Google wyrosły na niekwestionowanego lidera rynku aplikacji dedykowanych nawigacji. Koncern z Mountain View nieustannie wzbogaca je o nowe funkcje. Nie możemy jednak zapomnieć, że na rynku nadal mamy obecnych konkurentów tego rozwiązania. Jednym z nich jest Yanosik, który chce pokonać w bezpośredniej rywalizacji rozwiązanie od Google.

Yanosik chce zdetronizować Google Maps!

Nowości, które właśnie trafiły do Yanosika prezentują się bardzo ciekawie. Po pierwsze – w nowej odsłonie nawigacji zmienił się całkowicie algorytm wyznaczania tras. Tworząc go od nowa programiści posiłkowali się opiniami zbieranymi od użytkowników. Po zmianach, nowe trasy mają być wyznaczane sprawniej – w taki sposób, by kierowcy dotarli do celu możliwie najlepszymi drogami z uwzględnieniem danych o aktualnym natężeniu ruchu. To pomoże omijać zakorkowane fragmenty tras. Zmienia się także interfejs Yanosika. Ma być on bardziej przejrzysty i wygodniejszy w obsłudze w trakcie prowadzenia samochodu. Możemy liczyć na takie nowości, jak wyświetlanie numerów dróg, po których jedzie użytkownik, oraz nazw ulic, w które należy skręcić. Według zapowiedzi twórców wkrótce aplikacja otrzyma także funkcję „asystenta pasa ruchu”.

No cóż. Mnie Yanosik zupełnie nie przekonuje. Nawet jeśli to dobre narzędzie dedykowane nawigacji – po co mam płacić za coś, co Google daje mi za darmo? Poza tym przywykłem już do interfejsu i funkcji usługi z Mountain View. A jak sprawa wygląda w Waszym przypadku?

Źródło: Yanosik

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS