windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Windows 10

Windows 10 wypięknieje! Zmiany już tuż tuż?

Windows 10 jest z nami już od kilku dobrych lat. To świetny system, ale pod względem wzornictwa został już w tyle za konkurencją (wystarczy spojrzeć chociażby na macOS w wersji Big Sur). Koncern z Redmond ma więc przed sobą trudne zadanie – musi w taki sposób odświeżyć „okienka”, by te łączyły wysoki poziom funkcjonalności z nowoczesnym wzornictwem. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że zmian możemy się spodziewać już w przyszłym roku.

Nowy interfejs Windowsa 10 w przyszłym roku?

Microsoft zdążył już poczynić pewne zmiany w interfejsie Windowsa 10 w tym roku. Zmieniły się niektóre pomniejsze funkcje systemu i przeprojektowane zostało gruntownie Menu Start. Pojawiło się jednak sporo głosów wskazujących na to, że koncern z Redmond powinien zabrać się za wprowadzenie zmian do trącącego już poważnie myszką Eksploratora plików, który gruntowych zmian pod względem funkcjonalności nie przechodził od czasów Windowsa XP (poza lekko przeprojektowanym wzornictwem). Kolejne zmiany do Windowsa 10 mają zostać wprowadzone już w przyszłym roku. Niektóre serwisy wskazują na aktualizację 21H2, jednak Microsoft już wcześniej zapowiedział, że od przyszłego roku chce nas raczyć wyłącznie jedną, dużą paczką nowości dedykowanych „dziesiątce”.

Liczymy oczywiście także na takie nowości, jak szersza integracja Windowsa z chmurą OneDrive oraz na przeprojektowaną funkcję menu kontekstowego – to bowiem także pamięta jeszcze czasy leciwych odsłon „okienek”. Nowości zostaną wkrótce udostępnione członkom programu Insider – jeśli mają zostać wdrożone w przyszłym roku. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wieści w tej kwestii. O wszystkich będziemy informować!

Źródło: TheWinCentral

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS