windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce Google

Takie jest nowe Google Pay! Prawdziwa rewolucja!

Google Pay to bardzo popularna – także w naszym kraju – usługa, bez której sam nie wyobrażam sobie robienia codziennych zakupów – czy to w sklepach internetowych, czy w stacjonarnych. Płatności za pośrednictwem tego standardu są bardzo wygodne. Google Pay w najbliższym czasie bardzo się zmieni i chodzi tu o prawdziwą rewolucję. Jakich nowości możemy się spodziewać? Postaram się Wam je przybliżyć w dzisiejszym wpisie.

Google Pay doczeka się gruntownej przebudowy!

Nowe Google Pay to nie tylko odmienione logo. To gruntowna przebudowa wirtualnego portfela, w którym do tej pory przechowywaliśmy nasze karty płatnicze oraz lojalnościowe. Funkcjonalności aplikacji zostaną poszerzone dzięki nowym sekcjom. Aplikacja otrzymała zupełnie nowy ekran domowy. Przedstawiane będą na nim osoby i firmy, z którymi/u których najczęściej dokonuje transakcji. Łatwiej będziemy mogli przesłać komuś pieniądze, zobaczyć ostatnie płatności oraz znaleźć oferty promocyjne dostępne w danym sklepie/restauracji. Wdrożona zostanie w końcu długo wyczekiwana nowość – użytkownik będzie mógł również podzielić płatność na kilka osób i na bieżąco monitorować, kto już przesłał należne pieniądze, a kto jeszcze tego nie zrobił.

Ponadto, Google Pay ma być swoistym centrum, w którym będziemy mogli dokonywać zakupów. Otworzą się przed nami możliwości zamówienia jedzenia z ponad 100 tysięcy restauracji oraz zapłacenia za paliwo na ponad 30 tysiącach stacji benzynowych i parking w ponad 400 miastach. Koncern z Mountain View zamierza sukcesywnie rozwijać tą sekcję aplikacji o ciekawe nowości. Aplikacja Google Pay ma być także źródłem ofert specjalnych i kuponów rabatowych do wykorzystania u różnych sprzedawców. Ostatnia z ciekawych nowości to spersonalizowane statystyki po połączeniu apki z naszym kontem bankowym. Będziemy otrzymywać wykresy wskazujące nam na to, jakie wydatki poczyniliśmy w danym okresie (na co wydaliśmy pieniądze, jak te kwoty mają się do wcześniejszych, analogicznych okresów).

Niestety nie wiemy, kiedy nowa wersja Google Pay trafi do Polski. W pierwszej kolejności bowiem zostanie sprawdzona przez użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Mam nadzieję, że nad Wisłą udostępniona zostanie najpóźniej na przełomie grudnia i stycznia.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS