windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Xiaomi

Aparat 108 MP to ściema? Xiaomi rezygnuje z rozwiązania!

Kazda osoba decydując się na zakup flagowego smartfona oczekuje od niego ponadprzeciętnych możliwości fotograficznych. Jakiś czas temu, producenci rozpoczęli „pościg za megapikselami” decydując się na montowanie na pokładzie swoich produktów coraz bardziej imponujących obiektywów. Rywalizacja pod tym względem była jednak chyba bezcelowa, gdyż ważną informację ogłosił właśnie koncern Xiaomi!

Xiaomi zmniejszy rozmiar głównego aparatu! Koniec z przesadnym 108 MP?

Najwyraźniej osoby decyzyjne w chińskim koncernie doszły do wniosku, że dalsze zaskakiwanie nas ilością megapikseli aparatu jest bez sensu. Ostatnio wydanymi smartfonami giganta z zastosowanymi tego typu matrycami były serie modelowe Mi 10 i Mi 10T. Cyferki związane z ich aparatami robiły wrażenie na papierze, jednak w bezpośrednim starciu (i w praktycznym zastosowaniu), takie potężne aparaty przegrywały z dużo skromniejszymi matrycami montowanymi na pokładzie flagowych Samsungów, czy iPhone’ów. Warto również wspomnieć o tym, że nawet mocarne procesory i szybka pamięć RAM nie radziły sobie z obsługą matryc o rozdzielczości 108 MP co przekładało się na całkiem sporo nieostrości oraz aberracji chromatycznych.

Jaki kierunek tym razem obierze Xiaomi? Dowiemy się już niedługo. Pierwsze przecieki wskazują na to, że model Mi 11 zostanie wyposażony w aparat o rozdzielczości 50 MP. Czym jeszcze zaskoczą nas Chińczycy? Oby to były świetne nowości! Gdy tylko pojawią się jakieś konstruktywne wieści – będziemy informować.

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS