windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Honor Urzadzenia

Huawei pozbywa się Honora! Szansa na nowe otwarcie?

Honor to znana w naszym kraju marka smartfonów, która do tej pory należała do koncernu Huawei. Niestety także produkty sprzedawane z tym logo na obudowie, w skutek amerykańskich sankcji, również od jakiegoś czasu pozbawione są dostępu do usług Google. Pojawiła się jednak szansa na nowe otwarcie, gdyż marka właśnie zmieniła właściciela.

Honor odzyska dawnych sympatyków?

Najnowsze oświadczenie koncernu Huawei wskazuje na to, że przejęcie ma zmaksymalizować ochronę konsumentów, kanałów handlowych, dostawców, partnerów i pracowników, a dotychczasowemu właścicielowi, czyli Huawei, zależy na różnicowaniu chińskiego rynku elektroniki. Poza tym gigant z Chin chce skupić się na promowaniu wyłącznie jednej marki urządzeń. Cała transakcja ma opiewać na dość sporą sumę – 15,2 mld USD. Pieczę nad Honorem będzie natomiast sprawował teraz będzie Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd. Jest to konsorcjum złożone z ponad 30 dotychczasowych dilerów i dystrybutorów sprzętu Honor. Podobno kontynuowana będzie polityka marki, którą do tej pory prowadził koncern Huawei. Dla przeciętnego użytkownika zmiany nie będą więc przesadnie widoczne. Czekamy na wieści związane z powrotem usług Google!

Mam nadzieję, że Honor po zmianie właściciela nabierze wiatru w żagle. W Polsce marka kojarzy się niezwykle pozytywnie, więc jest szansa na to, że z dostępem do Sklepu Play odzyska zaufanie choć części klientów. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń!

Źródło: Huawei

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS