windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

InPost rośnie w siłę! Są kolejni, ważni kontrahenci!

InPost to chyba obecnie najpopularniejszy dostawca usług kurierskich w Polsce. Serca Internautów zdobył atrakcyjnymi cenami oraz współpracą z najważniejszymi podmiotami branży e-commerce – w tym z gigantem, jakim jest Allegro. Dziś mamy dla Was kolejne dobre wieści. Do Paczkomatów będą trafiały przesyłki od kolejnych, ważnych partnerów InPostu – IKEI oraz… Amazona!

Współpraca Amazonu i IKEI z InPostem!

W sieci pojawiły się pierwsze informacje wskazujące na porozumienie Amazona i InPostu. Całkiem niedawno czytaliśmy o tym, że paczki amerykańskiego giganta doręczała będzie także Poczta Polska. W Paczkomatach możemy już także odbierać przesyłki z AliExpress. Zapewne lada moment zarówno Amazon, jak i nasz dostawca usług kurierskich obwieszczą światu dobre wieści. Ponadto warto wspomnieć, że InPost nawiązał właśnie także współpracę z IKEĄ. Zapewne nacisk na to pojawił się, gdy decyzją naszych władz wymuszone zostało zamknięcie wszystkich wielkopowierzchniowych sklepów Szwedów na terenie Polski. Teraz w wygodny sposób zamówimy do Paczkomatu produkty z oferty IKEA – ale te o odpowiednich gabarytach.

InPost najwyraźniej chce być nadal numerem jeden, jeśli chodzi o dostawców usług kurierskich. Właśnie nawiązane współprace mogą koncernowi bardzo pomóc w osiągnięciu tego celu. Czy Allegro może obawiać się współpracy podmiotu z Amazonem? Czas pokaże. Gigant z USA od dłuższego czasu nosi się z zamiarem oficjalnego wkroczenia do Polski. A taki krok może zmienić układ sił w polskiej branży e-commerce.

Źródło: InPost, Puls Biznesu, Cashless

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS