windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Ciekawostki iOS Urzadzenia

iPhone 12 mini z poważnym problemem! Chodzi o ekran!

iPhone 12 mini to długo wyczekiwany, kompaktowy smartfon od Apple. W kończącym się tygodniu urządzenie zaczęło trafiać w ręce pierwszych osób, które zakupiły go w przedsprzedaży. Niestety w związku z tym nie mamy dla Was dobrych wieści. Urządzenie zaliczyło poważny falstart. Wielu użytkowników bowiem skarży się na dość poważne problemy z prawidłowym działaniem ekranu dotykowego!

Wtopa Apple z ekranem? Użytkownicy skarżą się na problemy!

W sieci pojawiły się skargi świeżo upieczonych właścicieli iPhone’a 12 mini. Narzekają oni na problemy z responsywnością ekranu, kiedy smartfon jest zablokowany. Podawany jest tutaj następujący przykład:

  • chcemy odblokować urządzenie za pośrednictwem Face ID,
  • po rozpoznaniu naszej twarzy, należy złapać kciukiem dolną krawędź ekranu i przesunąć ją do góry by przejść do pierwszego, odblokowanego już ekranu,
  • iPhone 12 mini w takiej sytuacji ma spore problemy z odczytem dotknięcia przez nas ekranu kciukiem; o dziwo problem nie występuje, gdy próbujemy „smyrnąć” ekran za pośrednictwem innego palca.

Wstępne analizy dokonane przez znawców tematu wskazują na problemem przewodnictwa lub uziemienia urządzenia. W wielu przypadkach problem nie występuje, gdy iPhone 12 mini jest podłączony do ładowarki lub gdy dłoń dotyka ramki smartfona nie wyposażonego w dodatkowe etui ochronne. Do całej sytuacji nie odniosło się natomiast jeszcze Apple. Stanowisko producenta zapewne poznamy tuż po weekendzie.

Mam nadzieję, że koncern z Cupertino znajdzie rozwiązanie dla wynikłego problemu i że do rozwiązania go wystarczy wydanie odpowiedniej aktualizacji oprogramowania dla iPhone 12 mini. W przeciwnym razie fani Apple, którzy wydali niemałe pieniądze na to urządzenie mogą poważnie zrazić się do produktów z logo znanej marki. Oczywiście będziemy Was informować o rozwoju wydarzeń!

Źródło: Engadget

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS