windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Recenzje

Logitech MK470 Slim Wireless Combo – recenzja po miesiącu użytkowania

Od jakiegoś czasu poszukiwałem ciekawego zestawu bezprzewodowego – mysz + klawiatura. Zależało mi na tym, by dobrze sprawdzał się zarówno w przypadku codziennej pracy przed komputerem, jak i w trakcie okazjonalnego pogrywania w jakieś prostsze tytuły. Mój wybór padł na zestaw Logitech MK470 Slim Wireless Combo. Korzystam z niego od miesiąca, więc najwyższy czas, bym podzielił się z Wami wrażeniami dotyczącymi tych akcesoriów.

Solidny zestaw, kompaktowe gabaryty!

Zarówno klawiaturę, jak i mysz wchodzącą w skład zestawu cechują naprawdę kompaktowe gabaryty. Początkowo ciężko było mi się przyzwyczaić do nieco innego układu klawiszy oraz do stosunkowo nisko wyprofilowanej myszy. Jak się jednak okazało, wcale nie jest trudno do nich przywyknąć. Sprzęt trafia do nas w dość skromnie zaprojektowanym opakowaniu, jednak nie brakuje w nim czegoś, o czym często zapominają inni producenci – markowych baterii alkaicznych niezbędnych do użytkowania zestawu. Zarówno mysz, jak i klawiatura wykonane zostały z plastiku. Jest to jednak tworzywo sztuczne dość wysokiej jakości.

Klawiaturę cechuje standardowa bryła. Chcąc osiągnąć kompaktowe rozmiary producent musiał jednak pójść na pewne kompromisy. Same klawisze są więc na jej powierzchni dość ciasno upakowane. Na samym początku więc, w trackie przyswajania nowego dla nas układu może się zdarzyć, że wciśniemy nie ten przycisk, z którego zamierzaliśmy skorzystać. Mi osobiście przyzwyczajenie się do nowego układu zajęło 2-3 dni. Teraz już bez problemów piszę bezwzrokowo. Górna część klawiatury to w moim przypadku szara, błyszcząca wstawka, która skrywa złącze baterii oraz miejsce, w które możemy wpiąć odbiornik USB. Wymiary klawiatury to 373 x 143 x 21 mm. Trzeba też wspomnieć, że nie została ona wyposażona w dedykowane klawisze multimedialne. Niektórymi funkcjami komputera możemy natomiast sterować za pośrednictwem klawisza Fn oraz przycisków F1-F12. Wadą jest brak diod informujących nas np. o włączonym Caps Lock.

Myszkę wchodzącą w skład zestawu charakteryzuje surowe, minimalistyczne wzornictwo. Myszka jest bardzo płaska, a jej sensor znajduje się na środku, więc przyzwyczajenie się do operowania nią może zająć trochę czasu. Producent w przypadku omawianego akcesorium nie umożliwia nam regulacji rozdzielczości pracy – ta wynosi standardowo 1000 DPI. Ponadto muszę ponarzekać na oporną pracę ślizgaczy myszki. Są one szorstkie. Chyba nawet plastikowe, więc również trzeba się przyzwyczaić do ich pracy.

Podsumowując…

Logitech MK470 Slim Wireless Combo to całkiem przyzwoity zestaw dla fanów bezprzewodowych myszy i klawiatur. W codziennej pracy korzysta się z niego wygodnie i łatwo się do niego przyzwyczaicie. Łączność bezprzewodowa jest stabilna. Akcesoria nie zrywają sygnału. Można za ich pośrednictwem od czasu do czasu pograć w jakieś ulubione gry – o ile Wasze wymagania w tej kwestii nie są wygórowane. Ja za zestaw zapłaciłem na Allegro 199 złotych. Być może jednak uda się Wam go wyrwać w sieci nieco taniej. Zdecydowanie nie będziecie żałować wydanych pieniędzy.

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS