windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Huawei

Ważne wieści dla fanów Huawei! Zmiany w kwestii procesorów?

Huawei nadal zmaga się z kryzysem wywołanym przez amerykańskie sankcje. Co prawda dla koncernu pojawiło się już światełko w tunelu (ze względu na zmianę władzy w Stanach), ale póki co koncern nadal musi się zmagać z problemami. Chińczykom zaczynają doskwierać braki w kwestii procesorów Kirin, więc trzeba szukać alternatywnych rozwiązań. Huawei chyba właśnie znalazł rozwiązanie tego problemu!

Smartfony Huawei ze Snapdragonem? To możliwe!

Jakiś czas temu Huawei zapewniło sobie całkiem spore dostawy zarówno procesorów Kirin, jak i układów Dimensity od MediaTeka. Amerykańskie regulacje z września tego roku wymusiły jednak na Chińczykach konieczność zabezpieczenia się na wypadek wyczerpania stanów magazynowych procesorów. Huawei postanowiło więc postarać się o nawiązanie współpracy z gigantem, jakim jest Qualcomm. I udało się! Oczywiście droga do otwarcia możliwości otwarcia takiej współpracy nie była usłana różami. Qualcomm złożył wnioski o przydzielenie licencji na współpracę z Huawei do amerykańskiego Departamentu Stanu na początku tego miesiąca. I z korzyścią dla Chińczyków, ów wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Możliwe więc, że przyszłoroczne modele P50 i Mate 50 zadebiutują z topowym procesorem Snapdragon 875. Byłoby to nie lada wydarzenie na rynku urządzeń mobilnych!

Huawei nadal szuka sposobów na przerwanie złej passy m.in. na rynku europejskim. Koncern mocno odczuł brak dostępu do usług Google – poza Chinami tak naprawdę mało kto chce kupować jego produkty. Trzymam jednak kciuki, żeby sytuacja uległa poprawie. Miałem jakiś czas temu styczność z modelem P40 Pro i to udany smartfon, który zasługuje na rynku na zdecydowanie więcej, niż wątłe zainteresowanie przez brak dostępu do Sklepu Play.

Źródło: Gizmochina

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS