windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Plotki/przecieki Social Media

Messenger jak Snapchat? Ważna nowość w drodze!

Messenger od Facebooka to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. Całkiem niedawno uzyskał status podstawowego sposobu na komunikację także na Instagramie. Programiści jednak nie zamierzają w najbliższym czasie spoczywać na laurach i mają zamiar wzbogacić tą aplikację o kolejne udogodnienie, które pod pewnym względem zbliży ją do Instagrama.

Funkcja „Vanish Mode” w komunikatorach Facebooka!

Już wkrótce w Messengerze wdrożona zostanie funkcja „Vanish Mode”. Wspomniana funkcja umożliwia wysyłanie nie tylko wiadomości tekstowych, ale również zdjęć, naklejek i innych treści. Zaletą stworzenia tego typu wiadomości ma być to, że zostanie ona automatycznie „zniszczona” po odczytaniu przez odbiorcę, a okno czatu w takiej sytuacji zostanie zamknięte. Oczywiście w tym momencie warto wspomnieć, że osoby chcące wysyłać między sobą takie „znikające” wiadomości będą musiały odznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach komunikatora. Nie musimy więc się bać, że w niedalekiej przyszłości ktoś będzie nas spamował tego typu wiadomościami bez naszej zgody. Ponadto, w celu zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa, nadawca będzie informowany w sytuacji, w której odbiorca wykona zrzut ekranu ze znikającą wiadomością. 

Na razie nie wiadomo, kiedy „Vanish Mode” zostanie wdrożony globalnie. Z pewnością funkcja musi zostać dokładnie przetestowana przez programistów Facebooka po to, by spełniała mocno wyśrubowane normy bezpieczeństwa. Gdy tylko coś w tej kwestii będzie na rzeczy, będziemy Was informować.

Źródło: The Verge

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS