windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

Złe wieści dla użytkowników Zdjęć Google! Koniec z darmoszką?

Zdjęcia Google to chyba najpopularniejsza usługa służąca do porządkowania i przechowywania naszych kolekcji zdjęć. Do tej pory, po spełnieniu określonych warunków mogliśmy przechowywać w niej dowolną ilość fotografii. Niestety w najbliższym czasie ulegnie to zmianie i dotychczasowi użytkownicy mogą nie być z tego powodu zadowoleni – już tłumaczę, dlaczego.

Rewolucyjne zmiany w Zdjęciach Google!

Zmiany wdrażane w przypadku Zdjęć Google przyniosą nam konieczność zakupu subskrypcji Google One w przypadku, gdy będziemy chcieli rozbudowywać naszą bibliotekę zdjęć. Do tej pory nie była ona w żaden sposób limitowana pod warunkiem, że decydowaliśmy się na kompresję naszych fotografii. Zmiany mają natomiast wejść w życie 1 czerwca 2021 roku i warto w tym momencie wspomnieć, że zdjęcia załadowane do usługi do tego dnia nie będą wliczone do podstawowego pakietu 15 GB na nasze dane, domyślnie przypisanego do każdego konta Google. Sam korzystam na co dzień z Google One więc zmian nie odczuję. Wielu z Was jednak na pewno będzie bardzo zawiedzionych polityką koncernu z Mountain View. Google jednak musi zmienić politykę, bo wkrótce z powodu nadmiernego archiwizowania przez nas zdjęć może zabraknąć na nie miejsca na serwerach koncernu.

Zmiany w Zdjęciach Google po części mogą być wymuszone przez topniejące zasoby twórców usługi. Podejrzewam jednak także, że zmiany mają przyczynić się do popularyzacji abonamentu Google One, nad którego rozwojem dość intensywnie ostatnio pracuje koncern. Być może już wkrótce doczekamy się kolejnych, ciekawych wieści z nim związanych.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS