windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Samsung

Samsung nie zawodzi! Oto wszystkie urządzenia, które dostaną OneUI 3!

Samsung nadal jest liderem rynku smartfonów. Aby utrzymać ten status, musi skrupulatnie podchodzić do aktualizacji systemu w przypadku swoich produktów. Zastanawialiśmy się ostatnio nad tym, które urządzenia mogą liczyć na Androida 11. Dziś do sieci trafiła nieoficjalna lista smartfonów i tabletów, których właściciele mogą być niemal pewni otrzymania nowej wersji „Robota” z One UI 3.

Lista smartfonów, które załapią się na aktualizacje jest długa!

Jakiś czas temu w sieci pojawiła się wzmianka wskazująca na to, że Androida 11 wraz z One UI otrzymają wszystkie smartfony Samsunga wydane na 2020 rok. Mimo, że nie pojawiły się wieści wskazujące na udostępnienie aktualizacji dla modeli z 2019 roku, to osobiście byłem pewien, że koncern z Korei nie zawiedzie ich użytkowników. Od jakiegoś czasu bowiem support Samsunga utrzymuje, że urządzenia Galaxy mogą liczyć na dwie duże aktualizacje oprogramowania Android (a od niedawna niektóre nawet na trzy). I owo przypuszczenie najpewniej się sprawdzi. Trudno wyobrazić sobie bowiem, by takie hity, jak Galaxy A50 czy Galaxy A70 nie otrzymały nowej wersji Androida.

One UI 3 przyniesie nam kilka naprawdę ważnych udogodnień, jeśli chodzi o oprogramowanie dla produktów Samsunga:

  • włączenie funkcji wygaszania wyświetlacza po podwójnym dotknięciu wolnego obszaru na ekranie domowym,
  • wygodniejszy podgląd konwersacji i mediów po zsunięciu panelu z powiadomieniami (dedykowane sekcje),
  • ulepszone widżety funkcji Always-On-Display,
  • opcja szybkiego usunięcia powielonych kontaktów; wydłużenie czasu (z 15 do 30 dni), po którym skasowane kontakty są trwale usuwane z kosza,
  • dodanie funkcji kosza w aplikacji wiadomości,
  • udoskonalenia funkcji Cyfrowy dobrostan pozwalające na jeszcze lepsze zarządzanie czasem spędzonym przed ekranem smartfona,
  • ulepszony autofocus, a także stabilizacja przy robieniu zdjęć księżyca na dużym przybliżeniu.

Pozostaje nam teraz czekać na oficjalne potwierdzenie tej listy przez koncern z Korei i na oficjalną rozpiskę, na której przedstawione zostaną orientacyjne daty udostępnienia aktualizacji dla poszczególnych urządzeń. Mam nadzieję, że Samsung nie będzie nam kazał czekać zbyt długo!

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS