windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki HarmonyOS Huawei

Biden wygrywa, Huawei otwiera szampany! Czy to przełom dla giganta?

Huawei już od półtora roku zmaga się z problemami wywołanymi przez decyzje administracji Donalda Trumpa. Koncern mocno na nich ucierpiał tracąc w skali globalnej w potężny sposób zaufanie fanów marki. Władza w USA jednak właśnie się zmienia. Czy to początek pozytywnych zmian dla giganta z Państwa Środka? I co z dalszymi losami HarmonyOS? Czas sprawdzić fakty!

W Huawei kwitną nadzieje na przełom! A HarmonyOS?

Przede wszystkim, Huawei będzie musiało nastawić się w najbliższych miesiącach na próbę prowadzenia dialogu z nowo wybraną administracją USA i na podjęcie walki o cofnięcie sankcji, których prowodyrem był Trump. Jeśli plan koncernu się powiedzie, to są spore szanse na odbudowanie pozycji rynkowej. Urządzenia od giganta są przecież świetne, a do pełni funkcjonalności brakuje im dostępu do usług Google. Jednocześnie Huawei nie wstrzymuje prac nad HarmonyOS. Dowiedzieliśmy się właśnie, że jeszcze w tym miesiącu wystartować ma beta systemu w wersji 2.0. Otwarta beta planowana jest natomiast na okolice kwietnia 2020. Jeśli testy będą przebiegać zgodnie z planem, to nowy system może zostać oficjalnie zaprezentowany w drugiej połowie przyszłego roku. Huawei ma więc plan awaryjny.

Jestem niesamowicie ciekaw tego, jak dalej potoczą się losy koncernu Huawei. Jestem przekonany, że Joe Biden będzie chciał nieco złagodzić politykę Donalda Trumpa wobec Państwa Środka. Nie od dziś bowiem wiadomo, że ustępujący prezydent miał na punkcie Chin wręcz obsesję. Trzymam kciuki za Huawei. O rozwoju wydarzeń będziemy informować!

Źródło: myfixguide.com

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS