windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Plotki/przecieki Samsung

Testowy One UI 3 dla kolejnych urządzeń! Czy go otrzymasz?

Wczoraj rynkiem smartfonów zatrzęsły wieści od OnePlusa. Koncern z Chin zapowiedział bowiem, że jego tańsze smartfony – Nord N10 i N100 – otrzymają zaledwie jedną aktualizację – do Androida 11. To ogromny faux pas ze strony producenta i dowód na to, że fragmentacja systemu od Google to nadal poważny problem. Chyba najpoważniej do kwestii wsparcia podchodzi Samsung, który swoim produktom – nawet tym tańszym – zapewnia dwie duże aktualizacje Androida. Czas więc na garść dobrych wieści – tym razem od koncernu z Korei właśnie.

Beta One UI 3 na starsze flagowce Samsunga!

Do tej pory wersja beta Androida 11 z One UI dostępna była dla tegorocznych flagowców Samsunga i została w ich przypadku dość ciepło przyjęta. Czas więc sprawdzić ją w przypadku urządzeń wydanych w 2019 roku. Dziś Samsung ogłosił, że już wkrótce rozpoczną się beta testy tytułowej nakładki na następujących modelach: Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S10 5G, Galaxy Note10, Galaxy Note10+, Galaxy Z Flip 5G i Galaxy Z Fold2 5G. Co nowego przyniesie nam kolejna wersja oprogramowania z Korei?

  • włączenie funkcji wygaszania wyświetlacza po podwójnym dotknięciu wolnego obszaru na ekranie domowym,
  • wygodniejszy podgląd konwersacji i mediów po zsunięciu panelu z powiadomieniami (dedykowane sekcje),
  • ulepszone widżety funkcji Always-On-Display,
  • opcja szybkiego usunięcia powielonych kontaktów; wydłużenie czasu (z 15 do 30 dni), po którym skasowane kontakty są trwale usuwane z kosza,
  • dodanie funkcji kosza w aplikacji wiadomości,
  • udoskonalenia funkcji Cyfrowy dobrostan pozwalające na jeszcze lepsze zarządzanie czasem spędzonym przed ekranem smartfona,
  • ulepszony autofocus, a także stabilizacja przy robieniu zdjęć księżyca na dużym przybliżeniu,

W pierwszej kolejności testy nowego oprogramowania dla wymienionych urządzeń wystartują oczywiście w Korei. Jeśli nie zostaną wykryte jakieś poważniejsze błędy, to z pewnością Samsung zdecyduje się na udostępnienie testowej wersji oprogramowania także na innych rynkach – w tym w Polsce.

Źródło: GSM Arena

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS