windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki E-commerce

Nowy przekręt na OLX! Uważaj, żeby nie wtopić!

W dobie pandemii i nadchodzącego lockdownu bardzo chętnie decydujemy się na zakupy oraz sprzedaż rozmaitych produktów w sieci. Doskonale zdają sobie z tego sprawę cyberprzestępcy, którzy szukają wszelkich możliwych sposobów na to, by dobrać się do naszych kont oraz poufnych danych. O nowym niebezpieczeństwie w tej kwestii ostrzega właśnie CERT Polska!

Sprzedajesz na OLX? Chcą wyczyścić Ci konto!

W sieci pojawił się nowy sposób na obrabianie naszych kont przez cyberprzestępców. Tym razem chcą oni wciągnąć na minę użytkowników OLX-a. Jeśli wystawiliście coś w serwisie, to możecie spodziewać się wiadomości od podstawionego użytkownika, który będzie chciał, abyśmy nadali do niego przesyłkę bezpośrednio z OLX-a – za pośrednictwem specjalnie spreparowanego linku – przez który mielibyśmy dokonać płatności za kuriera. Oczywiście ów odnośnik przenosi nas do fałszywej strony, której zadaniem jest przejęcie naszych danych logowania do konta. Takie zapytania o produkt trzeba bezwzględnie ignorować. W przeciwnym razie bowiem cyberprzestępcy mogą w prosty sposób dobrać się do naszego konta i opróżnić je z przechowywanych na nim środków.

Niejednokrotnie już przestrzegałem Was przed wszelkiej maści przekrętami w sieci. Warto zawsze uważać w jakie linki klikamy i jakie pliki otwieramy. Pod żadnym pozorem nie korzystajcie z tych, które nie pochodzą z zaufanych źródeł. W przeciwnym razie bardzo szybko możecie stracić dorobek całego życia!

Źródło: CERT Polska

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS