windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Google Messages z ważną nowością. Ja korzystam z niej od dawna!​

Google Messages to świetna aplikacja dedykowana tworzeniu i odbieraniu wiadomości SMS. Od jakiegoś czasu korzystam z niej na pokładzie mojego Samsunga, gdyż koncern z Korei nie wdrożył jeszcze w jego przypadku wsparcia dla RCS. Twórcy Androida natomiast właśnie wprowadzają do swojego rozwiązania ważną nowość, z której z kolei ja korzystałem w przypadku aplikacji Samsunga od dawna.

Wiadomości Google z kategoryzacją wiadomości!

Samsung w przypadku swojej aplikacji Wiadomości wprowadził kategoryzację odebranych SMS-ów już jakiś czas temu. Minusem tego rozwiązania w przypadku urządzeń z Korei jest jednak fakt, że przychodzące wiadomości musimy przypisywać sobie do danej kategorii ręcznie. Mam więc nadzieję, że Google ze swoim rozwiązaniem pójdzie o krok dalej i że kategorie będą przypisywane automatycznie – podobnie, jak sprawa wygląda w tej kwestii w przypadku klienta Gmaila. Bez wątpienia byłoby to bardzo wygodne rozwiązanie, które pomogło by wielu osobom poskromić chaos często panujący w naszych skrzynkach odbiorczych.

Podobno omawiana przeze mnie funkcja jest już w końcowej fazie testów. Możemy się więc spodziewać jej wdrożenia na skalę globalną jeszcze w tym roku. Razem z nią na nasze urządzenia ma trafić też funkcja automatycznego usuwania wiadomości z hasłami jednorazowymi po 24 godzinach. Nie mogę się doczekać, żeby sprawdzić jak te nowości sprawują się w praktyce, a Wy?

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS