windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Poradniki

Endomondo zniknie z rynku! Jak przenieść swoje dane?

Endomondo – niegdyś diabelnie popularna aplikacja do śledzenia naszej aktywności fizycznej – powoli odchodzi w zapomnienie. Nie wytrzymała presji ze strony konkurencji i jej właściciele zdecydowali się na wygaszenie usługi. Pozostaje jednak kluczowe pytanie – co z naszymi danymi gromadzonymi przez lata w aplikacji? Będziemy mogli je wyeksportować. Już tłumaczę jak!

Endomondo zniknie z końcem roku. Zachowaj swoje dane!

Usługa Endomondo zostanie wyłączona 31 grudnia bieżącego roku. Co to oznacza dla nas? Przede wszystkim Under Armor będzie zwracać środki tym użytkownikom, którzy zakupili abonament Premium. Zwrot będzie proporcjonalny do niewykorzystanych miesięcy subskrypcji. Ponadto otrzymacie trzymiesięczny, darmowy dostęp do rozszerzonej wersji aplikacji MapMyRun. To właśnie przesiadkę na nią zaleca Under Armor. Nasze dane z Endomondo natomiast będziemy mogli wyeksportować do jednej z następujących usług: myfitnesspal, MapMyFitness, Nokia Withings, Garmin Connect, Google Fit, Fibit, Polar, TomTom mySports czy Relive. Wystarczy połączyć swoje konto Endomodno z jedną z tych usług w Ustawieniach, w webowej wersji serwisu. Warto jednak wspomnieć, że synchronizacja nie obejmie takich danych, jak dane o rekordach, planach treningowych czy też lista znajomych.

Dajcie koniecznie znać, czy do tej pory korzystaliście z Endomondo. A może już jakiś czas temu znaleźliście dla niego ciekawą alternatywę? Szkoda, że z rynku znika tak legendarna aplikacja. Nic jednak nie poradzimy jednak na to, że w segmencie apek śledzących naszą codzienną aktywność fizyczną zapanowała tak zacięta rywalizacja.

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS