windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki iOS Social Media

Tryb ciemny w końcu w aplikacji Facebooka? Takie są przesłanki!

Telenowela związana z ciemnym motywem dla aplikacji Facebooka trwa już ładnych kilkanaście miesięcy. W międzyczasie zdążyliśmy się już doczekać takowego w Messengerze, czy chociażby w desktopowej wersji serwisu. Na smartfonach jednak nadal trwały testy przeprowadzane w zamkniętych kręgach oraz – wybiórczo – u niektórych użytkowników. Na szczęście dla wszystkich fanów „dark mode” w końcu pojawiło się światełko w tunelu!

Tryb ciemny Facebooka trafia na smartfony!

Czytelnicy raportują nam, że w niektórych przypadkach aplikacja Facebooka umożliwia już ręczną regulację ustawień ciemnego motywu – wystarczy w tym celu tapnąć w aplikacji menu Ustawienia w prawym górnym rogu, a same submenu znajdziemy poniżej funkcji Czas spędzony na Facebooku. Na razie funkcja rozsyłana jest dla użytkowników iOS, ale możemy się w takiej sytuacji spodziewać, że wdrożenie lada moment wystartuje dla użytkowników smartfonów z Androidem na pokładzie. Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać – na co dzień korzystam wyłącznie z ciemnego motywu – zarówno w przypadku systemu, jak i aplikacji. Warto jednak także zauważyć, że ciemny motyw pozwala wieczorami oszczędzać nasz wzrok, ale i jednocześnie oszczędzać energie baterii naszego smartfona.

Dajcie koniecznie znać, czy ciemny motyw w aplikacji Facebooka jest już dostępny u Was. W przypadku mojego urządzenia jeszcze się go nie doczekałem. Moja żona jednak korzysta z niego już od kilku tygodni. Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS